Intel Pentium G3258 tabanlı sistem toplama

• Konuyu başlatan Sertürk76
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 947
S

Sertürk76

Ziyaretçi
Merhaba herkese Technopat'ın YouTube kanalında uygun fiyatlı oyun bilgisayarı toplama rehberini çok büyük bir zevkle izledim sisteme bütçemin yeteceğini düşündüm ve sistemi toplamaya karar verdim kendim sistemi topladım 2000 TL'yi aştı gereksiz parçalar var mı yok mu bunu almamalısın, bunu alsan daha iyi olur gibi yorumlarınızı bekliyorum. Ultra ayarlarda 30 fps altına düşmeyecek fiyat performans ve kalite açısından en iyi ekran kartı hangisidir? Ekran kartı bütçem 600 TL ama 50 TL gibi bir farkla çok büyük fark olursa sorun olmaz siz yinede önerin. Rehberde işlemci 165 TL yazıyor fakat vatanda 193 TL şimdiden teşekkürler.

kY4JPq.png

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye, önerdiğiniz monitör VGA çıkışlı. Lütfen dikkatli önerin.

2000TL civarına sisteminizi sabitleyelim o zaman ;)

İşlemci: Intel Pentium G3258
Anakart: ASUS H81M-PLUS
RAM: GSKILL RipjawsX 4GB 1600MHz (İleride bir 4GB daha alınacak.)
HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm
Ekran Kartı: Powercolor R9 285 TurboDuo
Kasa: Zalman Z3 Plus
PSU: Zalman ZM-500 LE
Monitör: AOC 21.5" E2262Vw
Soğutucu: Cooler Master Hyper T4

Toplam: 2014 TL

Monitörü bununla, ekran kartını da bununla değiştirirseniz daha yüksek performans alırsınız ve R9 285 daha yeni bir mimariye sahip.
Monitör'de HDMI girişi olmadığı için tercih etmedim. Powercolor R9 285'in incelemesini izledim çok ses yapıyor ses benim için en önemli unsur yorumunuz için teşekkürler.

@Silinen üye, önerdiğiniz monitör VGA çıkışlı. Lütfen dikkatli önerin.

2000TL civarına sisteminizi sabitleyelim o zaman ;)

İşlemci: Intel Pentium G3258
Anakart: ASUS H81M-PLUS
RAM: GSKILL RipjawsX 8GB (2X4GB) 1600MHz
HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm
Ekran Kartı: Powercolor R9 285 TurboDuo
Kasa: Zalman Z3 Plus
PSU: Zalman ZM-500 LE
Monitör: AOC 21.5" E2262Vw

Toplam: 2053 TL
Tavsiyeniz için teşekkür ederim powercolor kartlardan biraz korkuyorum sıkıntı olmaz değil mi ? :)

@Silinen üye, Technopat Ofisi'ne yollanan R9 285, sadece test amaçlı bir üründür. Tıpkı GTX970 Gaming 4G'de olduğu gibi, stoktaki ekran kartının aynısı değildir.

Powercolor ürünlerine Çizgi Elektronik bakıyor. Sistemi düzenleyip, soğutucu ekledim ;)

@Silinen üye, Technopat Ofisi'ne yollanan R9 285, sadece test amaçlı bir üründür. Tıpkı GTX970 Gaming 4G'de olduğu gibi, stoktaki ekran kartının aynısı değildir.

Powercolor ürünlerine Çizgi Elektronik bakıyor. Sistemi düzenleyip, soğutucu ekledim ;)
Teşekkür ederim overclock yapılacağı için soğutucuyu cooler master hyper tx3 evo seçmek istedim Hyper T4 %100 yükte 50 dereceyi sabitliyor umarum yeterli olur.Monitör'de Asus'u tercih edeceğim HDMI olması çok önemli :)

%100 yükte 50 derece çok çok iyi bir değer, hele hele Oc'li işlemcide. Mesela benim E5500'üm boşta 48 derece:(

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı