Pentium G3258 ve MSI GTX 780 Kombosu

Daha fazla  
İşlemci : INTEL Pentium G3258 Soket 1150 3.2GHz 3MB Cache 22nm İşlemci
Anakart : GIGABYTE Z97-HD3 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3100MHz(O.C) HDMI&DVI Anakart
Bellekler : KINGSTON 8GB (2x4GB) HyperX Beast DDR3 2133MHz CL11 XMP Ram
Ekran Kartı : MSI GTX780 Twin Frozr GDDR5 3GB 384Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı
Kasa: EVEREST HORSE 916P 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA

Pentium G3258 seçmemim asıl sebebi çarpan kilitlerinin açık olması ve O.C ile 4.8 GHZ gibi hızlara ulaşması ne yazık ki kötü yanı 2 çekirdekli olması oyun perforamansı olarak 4770K ile aynı diyebilirim Tomb Raider , BF4 'de FPS olarak daha iyi , render kaliteside fena sayılmaz benim renderla işim yok zaten. Bayramda vatanda indirim olur %30 ihtimal almayı düşünüyorum.

Ben darboğaz yapcanı sanmıyorum ama sizce yapar mı ?

test system.png

battlefield 4.jpg

tomb raider.jpg

Kaynak:Intel Pentium G3258 Dual Core Processor Gaming Performance - Page 2 of 11 - Legit ReviewsLegit Reviews Test System

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bence de darboğaz yapar. İşlemciye yüklenen oyunlarda. Battlefield 4 Multiplayer 64 kişilik haritada 40-50 FPS versin ben gidip alıcam o işlemciyi. Alırsan lütfen sonuçları yaz özellikle Battlefield 4 64 kişilik Şangay da. :)

O kadar O.C. yapacak deneyime ve malzemeye sahip değilsiniz. O hızlara ulaşmak için çok güzel bir sıvı soğutmaya ve en azından Z97 Gaming 5 gibi bir anakarta ihtiyacınız var. :)

Bırak işlemciye yüklenen oyunları normal oyunlarda FPS düşüklükleri yaşarsın ekran kartından tat alamazsın benden söylemesi.
O başta gösterdiğin tablolarda büyük hata var.

O tabloları yapan adam ölümüne sallamış. O kadar OC yapsan bile G3258 İ7-4770K'ya yetişemez.

Bana göre G3258 yeni soket kullanmak isteyenleri daha pahalı işlemciyi alana kadar yaşatacak bir işlemci. Yada günlük kullanım birazda multimedya için kullanılmalı. Ana işlemci olarak mutlu edeceğini düşünmüyorum.

Şahsi düşüncem, işlemci çok sıkıntı yaratmayacaktır. Kötü bir işlemci değil nede olsa. Render yapmayacak birinin 4770 almasını israf olarak görüyorum. "Şahsi fikrim".

Ben görmeden inanamıyorum bir kaç gün verseler denesem belki ikna olurum. İnternette baktığımda insanlar 3.5'luk işlemciyi 4.6 4.7 kullanıyorlar. 4.0 altında kullananı göremedim videolarda. 4.6 4.7 olunca sanırım oyunlarda iş görüyor ama 4.7 gibi rakamlar sağlam rakamlar. Stok soğutucu ile kullanmıyorlar sıvı soğutma tercih ediyorlar. Kendi hızında söylediğimden öteye geçebileceğini sanmıyorum.

Pcnet'in bir sayısında işlemcilerin oyuna kattığı FPS değerlerini görmüştüm orada da celeron vardı ve gtx 680 ile alınacak FPS' yi %50 kısıyordu.Bu işlemcinin de yeni nesil celeron'dan pek farkı yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı