Pentium G3260 ve 6 GB RAM Sisteme Windows 10 Yüklenir mi?

vzzn

Kilopat
Arkadaşlar bu sisteme Windows 10 Yüklenir mi?
Artık konu açmaya korkuyorum sürekli ceza yeyip duruyorum da.
Sistem:
İntel Pentium G3260 3.30 GHZ
6 GB RAM
R7 265 2 GB 256 Bit GDDR5 Ekran kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 yüklemek işlemci veya ekran kartına pek bakan bir sistem değil. Sadece 3.5 GB'lik RAM yer kaplar, (hizmetler v.b) ve HDD'nin okuma yazmasına göre hızlı veya legal çalışır. 6 GB'lik 1333 MHz'lik DDR3 RAM ve standart bir HDD'de Windows 10 kullanılabilir. Ama o sistemde aynı zamanda oyun oynayacağım diyorsan zaten 6 GB RAM'in var. Onun 4 GB'sine yakın Windows 10'a gidecek, o yüzden Windows 8.1 veyahut Windows 7 Pro 64 Bit yüklemeni tavsiye ederim

Neden korktuğunuzu anlam veremiyorum? Eğer yazım yanlışı cezası alıyorsanız iseniz bu foruma üye olurken bu şartları kabul etmiş olursunuz. Sosyal kurallarına uyduğunuz sürece rahat takılabiliyor forum da. Siz doğru biliyorsanız aldığınız ceza ile ilgili rapor gönderip daha iyi bilgi öğrenebilirsiniz.

Konuya gelecek olursak SSD alırsanız Windows 10 rahatlıkla kullanabilirsiniz. HDD ile bir işkence gelebilir sisteminizle.

Windows 10 yüklemek işlemci veya ekran kartına pek bakan bir sistem değil. Sadece 3.5 GB'lik RAM yer kaplar, [hizmetler v.b] ve HDD'nin okuma yazmasına göre hızlı veya legal çalışır. 6 GB'lik 1333 MHz'lik DDR3 RAM ve standart bir HDD'de Windows 10 kullanılabilir. Ama o sistemde aynı zamanda oyun oynayacağım diyorsan zaten 6 GB RAM'ın var. Onun 4 GB'sine yakın Windows 10'a gidecek, o yüzden Windows 8.1 veyahut Windows 7 Pro 64 Bit yüklemeni tavsiye ederim
Hocam ben oyun oynayacağım. Windows 10 oyunlarda RAM açısından sıkıntı çıkarır mı?
Zaten şu anda da Windows 10 yüklü ama format atacağım, yine 10 mu yüklesem yoksa 7 mi karar veremedim. O yüzden açtım yani konuyu.

Hocam ben oyun oynayacağım. Windows 10 oyunlarda RAM açısından sıkıntı çıkarır mı?
Zaten şu anda da Windows 10 yüklü ama format atacağım, yine 10 mu yüklesem yoksa 7 mi karar veremedim. O yüzden açtım yani konuyu.
Hangi oyun, hangi ayarlarda?

Hocam işlemci konusunda bir sıkıntı yaşamazsın da ram konusunda sıkıntı yaşayabilirsin. Windows 10 arka planda bir şey olmadığı zaman yaklaşık 1.600 mb ram tüketiyor. Google chrome, steam gibi uygulamaların açık olduğunu düşün birde kafadan 2 gb ram gidiyor. 4 gb ram kalıyor. Gta 5 fln oynıyacaksan 4 gb ram ile olmaz zaten. 8 gb ram yapmaya çalış.

Hocam işlemci konusunda bir sıkıntı yaşamazsın da ram konusunda sıkıntı yaşayabilirsin. Windows 10 arka planda bir şey olmadığı zaman yaklaşık 1.600 mb ram tüketiyor. Google chrome, steam gibi uygulamaların açık olduğunu düşün birde kafadan 2 gb ram gidiyor. 4 gb ram kalıyor. Gta 5 fln oynıyacaksan 4 gb ram ile olmaz zaten. 8 gb ram yapmaya çalış.
Anlıyorum hocam.
Hangi oyun, hangi ayarlarda?
Bir çok oyun oynuyorum gün içerisinde yani saymam biraz zor.
Birde bir şey soracağım,GTA 5'deki takılmalar oluyordu Windows 7'ye geçsem düzelir mi?
Ya da Windows 10'da Kingdom Come Deliverance'de aşırı fps düşüşleri oluyordu onlar düzelir mi?
Ona göre geçeceğim.

Anlıyorum hocam.

Bir çok oyun oynuyorum gün içerisinde yani saymam biraz zor.
Birde bir şey soracağım,GTA 5'deki takılmalar oluyordu Windows 7'ye geçsem düzelir mi?
Ya da Windows 10'da Kingdom Come Deliverance'de aşırı fps düşüşleri oluyordu onlar düzelir mi?
Ona göre geçeceğim.
Ufak da olsa düzelebilir. Denemen gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı