Pentium G4560 & RX 460 2GB PUBG Performansı

İnternette biraz aradım, pek fazla videosu olmadığını görünce (Özellikle 1080P performans videosu) bilgilendirme amaçlı bu videoyu çekmek istedim. Çok fazla video işlerinden anlamadığım için amatör bir çekim olmuş olabilir, kusuruma bakmayın. Sistemin yer yer 30 FPS altına düştüğü oluyor, genelde envanteri açtığım zaman düşüyor. Onun dışında özellikle çok kalabalık yere atladım, sistemi zorlamak için. Normalde arazide oynarken 50 FPS altına kolay kolay düşmüyor. Kamera açısını ara ara FPS moduna alarak oynadım, olur da merak eden olursa FPS farkını görsün diye.Bana göre ortalama bir oyun deneyimi sunuyor, yani ne çok iyi oynatıyor ne de oynatmayacak kadar kötü oynatıyor, tam arası. Şahsen ben oynarken zevk alıyorum, hatta bu video sonunda 10. oldum (Gaz yüzünden öldüm onda da). Sanki RAM'i 16 GB yapsam biraz daha iyileşme olacak gibi geliyor, çünkü RAM kullanımı çok yüksek.Şu anlık aklıma gelenler bunlar, sormak istedikleriniz varsa sorabilirsiniz, cevaplarım.:)
Sistem özellikleri;
  • Pentium G4560 işlemci
  • Sapphire RX 460 tek fanlı 2 GB ekran kartı
  • Kingston 8 GB DDR4 Hyperx Fury Black 2133 MHZ RAM
  • Asrock H110M-DGS R3.0 anakart
  • Toshiba P300 1 TB HDD
  • TX K3S kasa
  • Aerocool VX 500W güç kaynağı
Video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bendede aynı sistem var. Sadece ekran kartım MSI. Benim çözünürlüğüm 1680x1050. Atlamalarda 35 civarı oluyor. Normal arazida 45 ile 70 FPS arası sizce bu değerler normal mı? Ayrıca nadirde olsa takılmalar oluyor.

@hakam45 çok nadir takılmalar bende de oluyor ben onu RAM'e ve oyuna bağlıyorum ama sizinki belki çözünürlükten kaynaklı olarak işlemciye bağlı darboğazdan da olabilir. FPS değerleriniz normal gibi gözüküyor. Gerçi 35 biraz fazla düşük gibi geldi. İsterseniz MSI Afterburner yükleyerek değerlerinize bir bakın. Eğer darboğaz varsa grafik ayarlarını yükseltin ve en ideal ayarları bulun. Ayrıca Cem KARADEMİR'in de söylediği gibi "Tab tuşuna basınca karakter karşınıza geliyor. Hemen Tab basılı iken karakter işlemesi seçeneğini kaldırın. O saliselik takılma olmayacaktır." belki sizde ki takılma sebebi de bundan kaynaklıdır. Karakter işlemesini mutlaka kapatın.

@hakam45 çok nadir takılmalar bende de oluyor ben onu RAM'e ve oyuna bağlıyorum ama sizinki belki çözünürlükten kaynaklı olarak işlemciye bağlı darboğazdan da olabilir. FPS değerleriniz normal gibi gözüküyor. Gerçi 35 biraz fazla düşük gibi geldi. İsterseniz MSI Afterburner yükleyerek değerlerinize bir bakın. Eğer darboğaz varsa grafik ayarlarını yükseltin ve en ideal ayarları bulun. Ayrıca Cem KARADEMİR'in de söylediği gibi "Tab tuşuna basınca karakter karşınıza geliyor. Hemen Tab basılı iken karakter işlemesi seçeneğini kaldırın. O saliselik takılma olmayacaktır." belki sizde ki takılma sebebi de bundan kaynaklıdır. Karakter işlemesini mutlaka kapatın.
35 değeri uçaktan atlarken oluyor.

O zaman sorun yok uçaktan atlarken bende daha fazlası bile oluyor. Önemli olan yere ayak bastıktan sonrası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı