Pentium G4560 vs Fx 7890k

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizede iyi agar.io oynamalar hocam.
Sağ olun kardeşim, agar.io'yu kafede i5 3... ile vallaha oynayamadım =) AMD çok iyi =)
Arkadaşım photoshopu i5 ile 10 saniyede açarken ben 4-5 saniye =) Teamwiver ile test ettik =)
Size de g4560 + RX 470 + yüzde 20 darboğaz ile başarılar =)

Yarın yaparız tamam mı?
5 dakikalık işlem yarına neden uzatalım =) Yarın bir daha mı bu siteye gireceğim =) Zaten sizin için 3 - 4 sefer ban yedim =) Benimde işim gücüm var =) Şuan boşluktan yazıyordum buraya =)

AMD'yi seviyorum. i5 4460 bile alıp ertesi gün sattım. Sebebi farklıydı ama.
AMD'nin hatalarını görmezlikten gelecek değilim. 240 watt çeken fx9xxx çöptür, ocak yıkar. Elektrik faturası =) AMD şuanda parasını hak etmiyor çünkü satış bile yokken 1000 liraya fx8350 satar hale geldiler bu ülkede...

Intel i7 lere lafım yok ama tutup da bana i3 6100 ile g4560 ile gelmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
:D:D:D he he he sonradan güncelleyecek xD onun içinde rx470 almış ? hangi sonradan =)
ben onu bunu bilmem birkaç uygulama var sen gel bakam faceye sendede vardır bir dual core =)
i4 86'yı bilmemde i5 4460 lı arkadaşımın pc de agar.io kasıyor =)
intelin gücünü bana kanıtla, bende yarın i3 6100 alacağım okey mi fanboy ?
Lütfen kanıtla i5 4460 ın agar.io da kastığını lütfen. Vallaha kanıtla yarın 30 tane a10 7890k alıp millete dağatacam. Neyse. Hadi sana soruyorum. Günümüzde AMD kullanan bir adet sunucu var mı gözünü sevem. Hepsi Xeon. Bi aralar AMD Operaton diye bi işlemci çıkarmıştı sw'lar için kimse almadı.

Kardeşim yüzde 5 darboğaz yaptığı olsada darboğaz yapıyor dememiz lazım. i3 6100 mükemmel bir işlemci değil. eğer dolar 1 TL olsaydı, i3 6100'ün fiyatıda 125 lira olurdu =) Bizde çok pahalı diye bu işlemciler iyi değil =) i3 6100 çöp FX ise takoz + çöp =)

Yazdıklarımı intel yada AMD fanı olarak değil, mantıken okuyun...

Emin olun isteyen deneyebilir. Elinde i3 6100 yada gxxxx işlemci olan açsın facebookta sağlam bir oyun, yada agar.io hemen girip test etsin. Kasacağına eminim. Her şey 2 tane zombi oyunundan ibaret değil...

Mesela yeri geliyor 100 adet web sayfası açıyorum. O zaman i3 6100'ün durumu ne olacak sizce ?
Açılan konu oyun konusu değil ? Arkadaş a10 ile intel gxxxx'i sormuş.

Benim işlemcilerden anladığım oyun değil... Web uygulamaları + grafik programları bunlarda işlemci gücü ile çalışıyor...

i3 6100 yüzde 1 bile olsa darboğaz yapıyor, GTX 960 ile =) Buna darboğaz yapmıyor diyemeyiz.
i3 6100'ün dengi ekran kartı RX 460 veya GTX 1050 Ti falandır.

Ben fiyat olarak G4xxxx ucuz desem de iyi işlemci diyemem.
A10 79xx genel olarak biraz daha iyi ama fiyatı çok pahalı.

İkisi de bana göre alınabilecek işlemci değil...

Bu düşüncene göre hak verebilirim.." 6100'ün fiyatıda 125 lira olurdu =) " Ama kardeşim burası Türkiye ve kendi paramıza göre hesaplamak lazım bir bakarsın dolar düşmüş yarın bakarsın tavan fiyat yapmış.. :( Dolar kuru bizde 1TL gibi olsa 375TL boşuna para vermezdik + KDV var asıl acı gerçek ise askeri maaşın 1300TL olan bir yerdeyiz ve bir çok kişide 1300 tl altında çalışanlarda var, bu durum da çok kötü resmen askeri maaş aylık 351$ dolar alıyoruz pc toplamak için biraz zor. :( Kur olmasa dolar fiyatındaki gibi satılsa 350tl almış olurduk ve şimdi bu başlık belki şöylede olabilirdi i7 7700k mı yoksa i7 exterme edition vb. gibi.. Bunları tartışıyor olurduk zaten Extermenin iyi olduğunu biliyoruz ama işte öylesine boş lag lag ederdik en azından.:kararsız:

Örnek olarak bir sistem toplasan sonuçta herkesin bilgisayara ayırdığı para aynı değil!.:üzgün:

(Günümüzde eskide olsa artık herkeste bir bilgisayar var ve onları güncellediğimizi düşün elindeki kaynak kısıtlı ve kısıtlı kaynaktan en iyi verimi almak istiyorsun.. ;):sinsi:)

Arkadaşlardan biri sistemini güncellemek istiyor ve eski DDR2 makinesinden DDR4 sisteme güncellemek istiyor. Elinde ekran kartı olarak gt730 veya R7 240 var diyelim, 400W gücünde kalan PowerSupply'si ve eski PC HDD var. (Maliyet düşürmek için bu örnek.:cool:)

800TL Low ayarda 1920x1080 çözünürlükte 30fps altına düşmeyen, Orta ayarda 720p çözünürlükte 60 FPS altına düşmeyen BF1, GTA5, CSGO, diğer vb.. gibi oyunlar oynayacağı ve İnternet'te gezerken gündelik işlerini halletmeye, Zip dosyalarını açarken, Word girdiğinde kasmayacak bir sitemi düşük bütçeli olarak nasıl toplarsın?..:ajan:
1). Anakart.(n)
2).İşlemci.(n)
3).Ram. (8-16 gb 2400 mhz veya üstü olabilir.)(n)
4).SSD. (Fiyatı artırıyorsa elimde HDD var)(n)
Topladığın sistemle bu yorumu okuyan bir kişiye yardımcı olacaksın belki ve bundan güzel olan bir şey olabilir mi bir insana yardım etmek kadar.:melek::melek::melek:

Demek isteğim aşırı düşük bütçeli güncel en uygun performanslı işlemci 300TL'yi geçmeyen tavsiye ettiğin işlemci hangisi olurdu?. VS yaptırsan hangisini tercih ederdin?(y)

Son düzenleme:
Lütfen kanıtla i5 4460 ın agar.io da kastığını lütfen. Vallaha kanıtla yarın 30 tane a10 7890k alıp millete dağatacam. Neyse. Hadi sana soruyorum. Günümüzde AMD kullanan bir adet sunucu var mı gözünü sevem. Hepsi Xeon. Bi aralar AMD Operaton diye bi işlemci çıkarmıştı sw'lar için kimse almadı.
Şu yazdığın kadar saçma bir yazı daha okumadım ve sana şunu atıyorum. Agar.io bildiğimiz standart oyunda kasarak ilerliyordu arkadaşımın i5 4460 + R7 265 + 16 GB RAM bilgisayarı, internet hızı da iyiydi. ayrıca metin2 pazar yeri ara kasılmalar mevcuttu... Ve ayrıca son çıkan bir oyunu kasarak oynuyordu mediumda =) Arkadaşımda GTA 5 highte açıyordu orda yalan yok =)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu tam çözemedim ama hak veriyorum =)

Şuan Intel Atom Z3740 olan bilgisayarımdan agar.io yu açtım ve en ufak bir takılma bile olmadı. Ya abartıyorsun yada yalan söylüyorsun. Hayatımda ilk defa intel e bu kadar karşı bir insan gördüm.

hakaretini ilettim =) ayrıca manyak olanda sensin =) sende para olsa zaten kendini yamardın =) şu yazdığın kadar saçma bir yazı daha okumadım ve sana şunu atıyorum. agar.io bildiğimiz standart oyunda kasarak ilerliyordu arkadaşımın i5 4460 + r7 265 + 16 gb ram bilgisayarı, internet hızıda iyiydi. ayrıca metin2 pazar yeri ara kasılmalar mevcuttu... ve ayrıca son çıkan bir oyunu kasarak oynuyordu =) adını unuttum ama =) mediumda =) arkadaşımda gta5 highte açıyordu orda yalan yok =)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videoyu tam çözemedim ama hak veriyorum =)
Mesela şuan i5'i işlemciden saymıyorsun ya, bu kadar insan niye i5'li sistemler kurup video çekiyorlar? Recep Baltaş ve Ali Güngörde dahil, afedersin ama bu iki bilgili insanı bile salak yerine koymuş oluyorsun.

Size agar.io'da mutluluklar, işlemciden saymadığınız i3'ü kullanan @Silinen üye hocamada burdan selam olsun, tekrar belirtiyorum @Silinen üye hocam işlemciden saymadığınız i3 ile gayet güzel bir şekilde işini görüyor oyununu oynuyor ve herhangi bir problem yok.

Mesela şuan i5'i işlemciden saymıyorsun ya, bu kadar insan niye i5'li sistemler kurup video çekiyorlar? Recep Baltaş ve Ali Güngörde dahil, afedersin ama bu iki bilgili insanı bile salak yerine koymuş oluyorsun.

Size agar.io'da mutluluklar, işlemciden saymadığınız i3'ü kullanan @Silinen üye hocamada burdan selam olsun, tekrar belirtiyorum @Silinen üye hocam işlemciden saymadığınız i3 ile gayet güzel bir şekilde işini görüyor oyununu oynuyor ve herhangi bir problem yok.

Aynen öyle takmadim zaten kafaya.:) Siz gönül rahatlığıyla g4560 alabilirsiniz. İ3 ayarında zaten.:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı