Pentium G4600 sisteme Valorant için yükseltme önerisi

efz.t

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, şu anki sistemimde Intel Pentium G4600, RX570 4 GB ve 8 GB 2400MHz RAM var. Valorant'ta ortalama 90-130 arası FPS alıyorum ama monitörün sağladığı Hz'i (144) veremediği için o akıcılığı hissedemiyorum, ayrıca ara sıra drop yiyorum. Ben de sistemimde biraz değişikliğe gitmeye karar verdim.

İşlemcimi Pentium G4600'dan i5 7400'e,
RAM'im 8 GB 2400MHz'den 16 GB 2400MHz'e yükseltmeye karar verdim. (1 tane takılıydı aynısından 1 tane daha takacağım)
Sizce doğru bir karar olur mu ve 144FPS'in kesin bir şekilde üstünde alabilir miyim?

Not: Farklı bir işlemci ya da farklı bir RAM takamam, babamın parçalarından kullanacağım için herhangi bir bütçem yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle daha fazla fps alabilirsin. Bende i3 10. nesil var i5 7. nesilden bir tık daha iyi gtx 1650 16gb ram ile 200fps rahat oynatabiliyor. sende tahminim en az 180fps alırsın. 144 sabitlersin drop olmaz.

ki, i5 7. nesil rx 570i rahat bir şekilde bütün oyunlarda besleyebilir.

Kesinlikle daha fazla FPS alabilirsin. Bende i3 10. nesil var i5 7. nesilden bir tık daha iyi GTX 1650 16 GB RAM ile 200FPS rahat oynatabiliyor. Sende tahminim en az 180FPS alırsın. 144 sabitlersin drop olmaz.

Hocam vallahi çok teşekkür ederim ben 130'da kalır vs. diye korkuyordum. 144'ün üstünde alacağım kesinde eğer dediğin gibi 180 civarı alırsam monitöre OC yapabilirim eskiden yaptım işe yaradı 😀

Hocam vallahi çok teşekkür ederim ben 130'da kalır vs. diye korkuyordum. 144'ün üstünde alacağım kesinde eğer dediğin gibi 180 civarı alırsam monitöre OC yapabilirim eskiden yaptım işe yaradı 😀
Ortalama 140fps alıyor fakat, Maalesef bu işlemciyi öneremeyeceğim çünkü 4 çekirdek ve 4 izlek yapısına sahipmiş. 4 çekirdek işlemciler günümüzde neredeyse artık hiç iş görmüyor. Alabilirsen i7 7. nesil bakmanı öneririm en azından 8 izlek yapısına sahip ve darboğaz olmaz. Yine de sana kalmış.
Valorant için tekse iş görür yine de.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ortalama 140FPS alıyor fakat, maalesef bu işlemciyi öneremeyeceğim çünkü 4 çekirdek ve 4 izlek yapısına sahipmiş. 4 çekirdek işlemciler günümüzde neredeyse artık hiç iş görmüyor. Alabilirsen i7 7. nesil bakmanı öneririm en azından 8 izlek yapısına sahip ve darboğaz olmaz. Yine de sana kalmış.
Valorant için tekse iş görür yine de.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu videoyu öncedende görmüştüm. Videoda yüksek ayar oynuyor, ben ise düşük ayarlarda oynuyorum. Üstüne burada 8 GB RAM varken ben 16'ya yükselteceğimden bence rahat bir 160'ım olur değil mi?

Hocam bu videoyu öncedende görmüştüm. Videoda yüksek ayar oynuyor, ben ise düşük ayarlarda oynuyorum. Üstüne burada 8 GB RAM varken ben 16'ya yükselteceğimden bence rahat bir 160'ım olur değil mi?
Valorantta yüksek veya low pek fark etmiyor fps. Fakat ram fark eder. 160 ortlama alır büyük ihtimal.

Geri
Yukarı