Pentium G4600 vs Athlon X4 950

İki işlemci de 1050 Tİ yi besleyebilir. Performans olarak ikisi de üzmez( x4 950 oc ile ). Uzun süreli kullanımda G4600 tavsiye ederim. Sebebi çok basit G4600 dahili ekran kartına sahip, ekran kartınız arıza yaparsa sistemimiz açılmaz. Eğer G4600 alırsanız. H110 anakart alırsanız Kaby Lake BİOS yüklemeyi veya yükletmeyi unutmayın.

Yüksetme yapmayacaksanız xeon 5450 li sistemlere bir bakın hem fazla para vermemiş olursunuz bence.
Tavsiye ettiğiniz işlemci MSİ GTX 1050 Tİ ekran kartını besleyebilirmi peki ?

İki işlemci de 1050 Tİ yi besleyebilir. Performans olarak ikisi de üzmez( x4 950 oc ile ). Uzun süreli kullanımda G4600 tavsiye ederim. Sebebi çok basit G4600 dahili ekran kartına sahip, ekran kartınız arıza yaparsa sistemimiz açılmaz. Eğer G4600 alırsanız. H110 anakart alırsanız Kaby Lake BİOS yüklemeyi veya yükletmeyi unutmayın.
Benim kafama uyan işlemci de G4600 ' dı x4 950 diyen arkadaşlar kafamı karıştırdı biraz . Size bir sorum olucaktı. Anakartım H110M PRO VD olucakta Kaby Lake işlemci ile BİOS yüklemeyi nasıl yapıcam ? G4600 işlemciyi taksam yükleme yapabilirmiyim ?

Benim kafama uyan işlemci de G4600 ' dı x4 950 diyen arkadaşlar kafamı karıştırdı biraz . Size bir sorum olucaktı. Anakartım H110M PRO VD olucakta Kaby Lake işlemci ile BİOS yüklemeyi nasıl yapıcam ? G4600 işlemciyi taksam yükleme yapabilirmiyim ?
İnternette oc li biçimde testleri mevcut.İsim vermiyim ama youtube de bu işlemciyle deney bile yapan bi kanal var ufak bi araştırmayla bulabilirsin.Soru sorarsan yanıtlar.Ban yeme durumu yoksa kanal ismi verebilirim.

Bu durum için ayrı bir konu açmanız gerekiyor. Ben 6.nesil Intel kullandığım için hiç bir fikrim yok.;) Ancak Teknobiyotik PC toplama ile toplarsanız Kaby Lake BİOS yüklü olarak geliyor.(y)

Güncellemeyi Sky Lake bir işlemci ile yapmanız gerekiyor. Ardından Kaby Lake işlemcinizi takabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı