G4600 vs X4 950

Yeni işlemci beklerseniz doların gazabına uğrayabilirsiniz. X4 950 geleceğe yönelik bir seçim olur. Şuanlık sizi gayet idare edebilecek güçte bir işlemci ama ilerleyen senelerde Ryzen yükseltmesi yapabilirsiniz. Mevcut anakart soketine 2020 senesine kadar işlemci çıkmaya devam edecek.

Yok ben sistemi toplarim birdaha güncelleme yapmam para harcamam diyorsanız ve bütçeniz kısıtlıysa G4600 alınabilir.

Yeni işlemci beklerseniz doların gazabına uğrayabilirsiniz. X4 950 geleceğe yönelik bir seçim olur. Şuanlık sizi gayet idare edebilecek güçte bir işlemci ama ilerleyen senelerde Ryzen yükseltmesi yapabilirsiniz. Mevcut anakart soketine 2020 senesine kadar işlemci çıkmaya devam edecek.

Yok ben sistemi toplarim birdaha güncelleme yapmam para harcamam diyorsanız ve bütçeniz kısıtlıysa G4600 alınabilir.
lise 3'üm takdiri kaptıkda hayırlısıyla peder pc alacak onun için sordum bütçe 1800 -2000 gibi bişey tam belli değil bilgi amaçlı sordum sistem yükseltme konusunda kararsızım aslında

Öncelikle merhabalar aklımda birsürü soru varda size sorabilir miyim ?
1-x4 950 mi almalıyım yoksa g4600 mı çünkü bunlar çok ucuz ve hangisini oyun amaçlı almalıyım
2-şubatta çıkacak Apu'yu mu beklemeliyim yoksa 1.seçenekteki 2 işlemciden birini mi almalıyım?

Eğer aceleniz yoksa 4-5 hafta kadar daha beklemenizi tavsiye ederim. Şubat ayının 2.haftası AMD'nin yeni APU sistemleri çıkacak, hemen ardından ise AMD'nin yeni nesil anakartları gelecek, bende onları beklemekteyim. Eğer beklerim diyorsanız beklediğinize pişman olmayacaksınız. Ama beklemek istemiyorum derseniz ben x4 950'den yanayım yaklaşık 230TL gibi bir fiyat bandında, G4600'dan yaklaşık 100TL daha ucuz bir işlemci ama AM4 soketini destekleyen ileriye dönük bir işlemci ileride yükseltme yapmak isterseniz güncel bir işlemciyle değiştirebilirsiniz. Son olarak G4600, x4 950'den performans olarak çok daha önde bir işlemci özellikle tek çekirdek performansı oyunlarda etkili oluyor ama ileride yükseltme yapmak isterseniz güncel bir işlemciyle değiştirme olasılığınız yok. Aşağıda yeni çıkacak olan APU'lar ile ilgili birkaç makale bırakıyorum umarım yardımcı olmuşumdur...

AMD Ryzen 5 2400G ve Ryzen 3 2200G APU Performans Sonuçları Yayınlandı - PC Hocası
AMD uygun fiyatlı Ryzen işlemcilerini duyurdu!

Aslında acelem yok ama ucuza bir oyun bilgisayarım olsun istiyorum bu yeni çıacak apu sistem için yardımcı olurmusunuz bana ? 1800 tl gibi bi sistem istiyorum bu apu sistem battlefield 1 pubg gibi oyunları düşükte açarsa iyi hatta en kötüsü battlefield 3-4 gibi açarsa yeter kasmadan akıcı oynasam iyi olur o yüzden tavsiyeniz ile bekliyeceğim

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı