Çözüldü Pentium G5400 sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sirribilbay

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. Bu gün Pentium G5400 işlemcim ve H310M VDH Plus anakartımın montajını yaptım ama çalışmadı. Güç kaynağını kontrol ettim ve başka bir güç kaynağı ile de kontrol ettim. Sıkıntı olmadığını fark ettim. Anakartım üzerindeki PWR SW bağlantısına elektrik kalemi ile bakıyorum; elektrik var diyor. Bütün bağlantıları eksiksiz yaptım, anakartta elektrik de var. CPU PWR soketine 4 pin bağladım, olmadı; 6 pin bağladım olmadı; 2x4 pin bağladım, yine olmadı. CPU fan dahi dönmedi. Sizce sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
RAM slotlarini degistirip tekrar calistirmayi dener misiniz? Eger o da olmuyorsa anakart problemi gibi duruyor.
RAM slotlarini degistirip tekrar calistirmayi dener misiniz? Eger o da olmuyorsa anakart problemi gibi duruyor.

Çözüm

RAM'leri bir defa takmadan, bir defada takarak denedim. Ancak slot değiştirmeyi denemedim. Bu gün deneyeceğim ama ümidim yok iade gibi görünüyor.

Yaklaşık 10 saattir uğraşıyorum ve sonunda sorunu buldum. Bu kadar basit bir sebepten olacağını tahmin edemezdim. İnternetten baktığımda benzer sorunları çözme yollarından biri 24 pin güç bağlantısını sağlam bağlayamamaktı. Bu yüzden olacağını tahmin edemezdim. Oysaki epey güç uygulamıştım takarken. Fakat 5-6 defa çekip takınca ve altına yumuşak bir malzeme ile destek verip iyice güç uygulayınca çalıştığını gördüm. Yani bazen güç kabloları oturmuş gibi gözükse de oturmamış olabiliyormuş, hatta elektrik kalemi ile baktığımda elektrik dahi almıştım.

Sorun çözüldü. Yardımcı olan arkadaş çok sağ ol :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı