OpenCore Pentium N3710 "OC:Failed to load confirugation" hatası

SUBMITTER

Hectopat
Daha fazla  
RAM
2x2 4 GB 1666 MHz
SSD veya HDD modeli
HI-LEVEL ve WD Blue
Ekran kartı
Intel HD Graphics 495
Anakart
Lenovo
İşlemci
Intel Pentium N3710
Laptopuma OS X kurmak istiyorum ama her seferinde başlıktaki hatayı alıyorum. Sorun config.plist ile alakalı imiş. Ben config.plisti nasıl oluşturabilirim?

Sisteminiz macOS ile uyumsuz ancak hata bununla alakadar değil. Hatanın sebebi OC EFI içinden config dosyası seçimi yapmamış olmandır. Ancak dediğim gibi, sistemin uyumsuz olduğu için Pentium dosyası yok.
Teşekkürler hocam. Peki uyumlu bir işlemci için config dosyasını nasıl seçebilirim?

Teşekkürler hocam. Peki uyumlu bir işlemci için config dosyasını nasıl seçebilirim?
Çok kolay, imajı USB içine yazdırdığınızda OC EFI adında bir bölüm açılmış olması gerekiyor. OC EFI/EFI/OC içine girin. Karşınıza işlemci nesillerinin kod adlarına göre config dosyaları çıkacak. İmzamdaki sistem için Laptop-Coffee Lake Plus ve Comet Lake.plist dosyası uyumlu olan dosya. İşlemci nesil adlarını öğrenmek için buradaki örnekteki gibi Google üzerinde arama yapabilirsiniz. En sonunda Laptop-Coffee Lake Plus ve Comet Lake.plist dosyamızın adını Config.plist olarak değiştirelim. İş bu kadar :)

Çok kolay, imajı USB içine yazdırdığınızda OC EFI adında bir bölüm açılmış olması gerekiyor. OC EFI/EFI/OC içine girin. Karşınıza işlemci nesillerinin kod adlarına göre config dosyaları çıkacak. İmzamdaki sistem için Laptop-Coffee Lake Plus ve Comet Lake.plist dosyası uyumlu olan dosya. İşlemci nesil adlarını öğrenmek için buradaki örnekteki gibi Google üzerinde arama yapabilirsiniz. En sonunda Laptop-Coffee Lake Plus ve Comet Lake.plist dosyamızın adını Config.plist olarak değiştirelim. İş bu kadar :)
Çok teşekkürler hocam.

Geri
Yukarı