Pentium P6100 İşlemci upgrade

LoLKilleR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim eski bir laptobum var ve işlemci olarak Intel Pentium P6100 kullanıyor. İşlemci upgrade etmek istiyorum fakat soketimi bilmiyorum. Soketime CPU-Z ve Aida 64 aracıyla baktım fakat CPU-Z 989 rPGA Aida64 ise 988 rPGA kullanıyor diyor. Sorunu çözerseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
p6100 kodlu işlemci 1. nesil i3 ve i5 işlemciyi %99.9 hm55-57 chipsetli tüm anakartlar destekler 4 çekirdekli i7 lerde dahil sadece 8 çekirdeklilerde desteklememeyle karşılaşabilirsin onu da tavsiye etmem sogutma da sorun yaşatır. oyun için değiştireceksen hiç zahmete girme işe yaramaz ama programlar tarayıcı vs şeyler için istiyosan i5 işlemci ve ssd sorununu çözecektir

p6100 kodlu işlemci 1. nesil i3 ve i5 işlemciyi %99.9 hm55-57 chipsetli tüm anakartlar destekler 4 çekirdekli i7 lerde dahil sadece 8 çekirdeklilerde desteklememeyle karşılaşabilirsin onu da tavsiye etmem sogutma da sorun yaşatır. oyun için değiştireceksen hiç zahmete girme işe yaramaz ama programlar tarayıcı vs şeyler için istiyosan i5 işlemci ve ssd sorununu çözecektir
İşlemci olarak İ7 640M düşünüyorum. Sizce nasıl? Olurmu? Yada takabileceğim en iyi işlemci ne olur?

Son düzenleme:
İşlemci olarak İ7 640M düşünüyorum. Sizce nasıl? Olurmu? Yada takabileceğim en iyi işlemci ne olur?
Bendeki cihaz da sizinki ile aynı.
Casper Nirvana CN.TTNP610A (Anakart: Pegatron H36Y Rev:2.1 ve üzerinde bulunan işlemci P6100)
Aynı işlemi ben de yapmak istiyorum.Sizin paylaşımınızı görünce sormak istedim.
Sonuç olarak P6100'ü ne ile değiştirdiniz?

Bende de aynı bilgisayardan var. Casper Nirvana CN.TTNP610A. Ram ve İşlemci desteği yapmak istiyorum. Önerileriniz varsa alabilir miyim? Çok anlamıyorum bu işlerden. Farkındayım cihaz çok eski bir model ama şu anda 500-600 tl iyileştirme yapabilirim ancak mevcut koşullarda. Ram ve işlemci için öneri yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Geri
Yukarı