Pentium(r) Dual-Core E5400 Sapphire Radeon R7 240 sistem güncelleme

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Herkese merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi halihazırda kullanmakta olduğum 10 yıllık bir sistemim var. League of Legends ve Minecraft harici çok nadir oyun oynadığım için hiçbir zaman sistem özelliklerimden rahatsız olmamıştım fakat artık Minecraft'ın Vanilla versiyonu sıkmaya başladığı için mod paketlerine geçmek istiyorum. En düşük mod paketi bile 3-4 GB RAM istediği için de sistemim yetersiz kalıyor. Maddi durumum iyi olmadığı için yeni sistem toplama lüksüm yok fakat eğer imkanım varsa sistemime ufak tefek güncelleme yapacak kadar bütçe ayırabilirim. Sistemimi nasıl uygun fiyata 4 veya 8 GB RAM ve eli ayağı tutar hale getirebilirim?
Yaklaşık 1.000₺ bütçe ayırabilirim diye umuyorum fakat eşeği at ile takas etmek istediğimin farkındayım. Yeni bir sistem toplamaktan ziyade en ucuz yoluyla sistemimi güncellemek yeterli olacaktır (yeni bir sistem ile hemen hemen aynı fiyata gelecek ise önerilere açığım fakat bütçem maksimum 1.500-2.000₺ olabilir)

Sistem özellikleri:
Anakart: Gigabyte G31M-ES2l.
İşlemci: Pentium(r) Dual-Core E5400 CPU @ 2.70 GHz 1.90 GHz.
RAM: 2 GB.
Ekran kartı: Sapphire Radeon R7 240 2 GB 128Bit.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizi 400TL'ye satarak bütçenizi artırıp ikinci el-sıfır karışık R5 1600-RX570 sistem toplamanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı