Pentium sistemde FPS drop

muratcan atik

Centipat
Yer
İstanbuk
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhaba ben normalde şu oyunları oynuyordum LoL, MTA, CraftRise, SonOyuncu normalde bana bu oynularda drop girmiyordu ama ne olduysa 100 FPS'den 10-20 FPS'lere kadar düşebiliyor bunun çözümü nedir ve bir de discordayken oluyor.

Sistemim;

1624189011874.png

1624189030216.png

Güvenlimdir.

Ama bilgisayar bayağı ısınıyor fanları petek gibi oluyor ve fanlarını daha yeni değiştim.
Afterburner ile bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki nasıl yapacağım tek Discord'da arkadaşlarla oynuyorum ve çoğu oyunuda sildim düzelir diye ama olmadı.
Sadece aramada oluyor.

Ben telefonda Discord'da konuşup bilgisayardan oynayarak çözdüm dene bence kısaca telefona Discord indirip oradan konuşacaksın.
Peki nasıl yapacağım tek Discord'da arkadaşlarla oynuyorum ve çoğu oyunuda sildim düzelir diye ama olmadı.
Sadece aramada oluyor.

Ama RAM'i arttırırsan daha iyi olur.
Masaüstümü laptopmu kullanıyosunuz.

Nasıl bakacağım.

Hocam ekran kartının sıcaklık değerlerine bakmak için MSI Afterburner inidiyorduk.
İşlemci sıcaklık değeri için Core Temp uygulamasını indiriyoruz.
Boştayken işlemci 30 derecelerdeyse normaldir oyunda 60 derecelerdeyse normaldir 80 derece oynanır fakat mavi ekran yiyebilme ihtimaliniz var 90 derece veya aşıyorsa kritik bir durum söz konusu.

Hocam ekran kartının sıcaklık değerlerine bakmak için MSI Afterburner inidiyorduk.
İşlemci sıcaklık değeri için Core Temp uygulamasını indiriyoruz.
Boştayken işlemci 30 derecelerdeyse normaldir oyunda 60 derecelerdeyse normaldir 80 derece oynanır fakat mavi ekran yiyebilme ihtimaliniz var 90 derece veya aşıyorsa kritik bir durum söz konusu.
bilgisayar oyunda fanları uçak gibi oluyor ve çok ısınıyor bazen dokunamıyom bile öyle söyliyim
CPU-Z uygulamasından hangi bellek türünü desteklediğine bakıp doğru RAM'i alabilirsiniz.

Bu arada şu anki laptop kaç GB RAM?

4 GB RAM.

Yeni konular

Geri
Yukarı