Perfomax 650 Watt PSU coil whine yüzünden iade edilebilir mi?

KindOfEmre

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilişim
Hb sitesinden perfomax helix kasa ve güç kaynağı satın almıştım. Kasadan yana sorun yaşamadım ama güç kaynağında aşırı yüksek seivyede coil whine sorunu var. Kasayı 3 gün önce iade ettim ama vida izleri var deyip geri göndermişler. Durumu defalarca anlattım ama karşımdakinin tek derdi para kazanmak olduğu için iade almıyor. Bende ürünü servisine gönderip arızalı olduğunu ispatlamayı düşünüyorum lakin coil whine sorunundan dolayı iade olur mu? Malum bu gürültünün donanıma bir zararı yok. Cevaplarsanız sevinirim.

Ses yüksekse iade olur normalde. Ama vida izleri olayını anlamadım. Coil whine zararı olmayan bir şey diye garantiye girmemesi gibi bir olay olamaz. Sinek vızıltısı gibi sesi kimse dinlemek zorunda değil.

Hayır iade olmaz büyük ihtimalle.
Keşke almadan önce sorsaydınız kasa da PSU da iyi değil.

Ben beyaz kasa sevdiğim için bu ürünü tercih ettim. Daha önce çok daha üst sınıf kasalar da kullandım (Phanteks enthoo evolv X vs). Kasanın soğutması ve görünümü güzel içi biraz küçük ama sorun olmadı bütün parçalar sığdı. Yanında keşke bu dandik güç kaynağını hiç koymasalarmış.
Ses yüksekse iade olur normalde. Ama vida izleri olayını anlamadım. Coil whine zararı olmayan bir şey diye garantiye girmemesi gibi bir olay olamaz. Sinek vızıltısı gibi sesi kimse dinlemek zorunda değil.

Ben ürünün kurulumunu yapmıştım. Anakartımı monte ettim ama fanları vs takmadım. Hatta her ihtimale karşı camın jletinini bile sökmedim ama Hepsiburada'daki anlayış yoksunu satıcı ürünün köpüğü kırılmış vida izleri var kullanılmış diye geri gönderdi kasayı. Bende bugün kargodan aldım yeniden gönderdim. Hepsiburada müşteri hizmetlerini de aradım servise gönderilmesi gerekiyor dediler. Sonuç bekliyorum şu an.

Geri
Yukarı