Performans artışı için hangi RAM'i almalıyım?

hakannblt

Femtopat
Merhaba arkadaşlar.
Laptopumda 16 GB tek slot Kingston DDR4 16 GB CL18 RAM mevcut. Bilgisayarımdan istediğim oyun performansını bir türlü alamıyorum😒 araştırmalarım sonucu RAM'i çift kanal kullanırsam belirgin bir performans artışı alabileceğimi düşünüyorum.
Aşağıdaki bilgiler ışığında hangi RAM'i almalıyım?

mem.jpg

Benim almak istediğim ürün;

Şu an içerisinde olan RAM ise;

Bana kalsa 16+8 olarak çift kanal kullanmak istiyorum fakat birebir aynı ürünü almazsam performansın yine de artacağı ama çift kanal kadar iyi bir performans alamayacağım yönünde.

Amd Ryzen 7 3750h işlemci, Nvidia Rtx2060 ekran kartım var. Tüm oyunları ultra ayarlarda oynuyorum zaten ben fps'yi daha da yukarı çekmek istiyorum. Sorunum yok yani, benim şuan hangi ram'i almam gerekiyor?

AMD Ryzen 7 3750H işlemci, NVIDIA RTX2060 ekran kartım var. Tüm oyunları Ultra ayarlarda oynuyorum zaten ben FPS'yi daha da yukarı çekmek istiyorum. Sorunum yok yani, benim şu an hangi RAM'i almam gerekiyor?

Hocam RAM'lerin MHz'leri ve CL'leri aynı olmak zorunda. Olası senaryoda CL değeri yüksek olana göre çalışacaktır ancak hiç de çalışmayadabilir.

Hocam sizin mevcut sistemde olan RAM bu. Kingston değil.
.
AMD işlemci çift kanal ile ciddi performans gösterir. Örnek olarak neden 2x8 tek 16'dan iyi derseniz. Bant genişliği daha fazla olur. Daha fazla veri taşır.

@Yener K. Apacermiş aynen kardeşim çok teşekkürler. O zaman şimdi aynısından 16x16 32gb apacer 2400mhz cl17 mı almalıyım yoksa 8x8 kingston hyperx impact 8gb 2400mhz ddr4 ?
@m47 Hocam corsair iyi ama anakart 2400mhz destekliyor diye biliyorum 3200 almanın bi mantığı olacağını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı