Performans arttırma yazılımları performans düşürdü

VΣNOM

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522654119
Mem Reduct/Park Control ve Tarayıcı için olan All Browsers Memory Zip yazılımlarını test ettim. Bende kullanırken sistemde hantallaşma söz konusu oldu. Sildikten sonra düzeldi. Bunun nedeni nedir? Programlarda virüs yazılımı falan mı var yoksa ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şahsen o programların çoğunlukla yalan olduğunu düşünüyorum. Daha öncesinde bende kullanmıştım ve dediğiniz gibi hızlanması gerekiyorken yavaşlamıştı.

Bu programlar tam anlamıyla ''çöpten'' ibaret. Sistemine yüklemen bile bir hata. Donanımın yetmediği yerde seni yazılım kurtarmaz. Bu yazılımlar iş yapsaydı, kimse gidip donanımlara milyar paralar harcamazdı.

Yaptıkları şey, oyundayken arka planda çalışan gereksiz uygulamaları vb. durdurmak. Bu da RAM ve bir miktar CPU tarafından destek sağlar. Fakat programların kendi yükleri, sistemine daha çok zarar verir.

Windows 10 kullanıyorsan zaten oyuna vb. girdiğinde arka planda çalışan hizmetleri kendi otomatik bir şekilde durduruyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı