Performans için en iyi Windows 7 sürümü

rootsh

Kilopat
Temiz kurulmuş bir Windows 7 Home Premium mu daha iyi performans verecektir, yoksa temiz Windows 7 Ultimate mı?

Rekabetçi bir oyun oynuyorum ve benim için işlemci kullanımı, RAM kullanımı, giriş gecikmesi ve aldığım FPS çok önemli. 10 FPS bile benim için önemli. Bu durumda hangisinin temiz kullanımı daha çok performans verecektir?

Bilgisayara sadece 1 tane tarayıcı yüklenecektir. İlgili oyun tarayıcı üzerinden oynanıyor.
Aero kapalı olacaktır. Yani şu eski Windows stilinde oynuyorum. Bilgisayar sadece tarayıcıyı açsa yeter. Geriye kalan hiçbir özelliği kullanmıyorum. Bu yüzden sadece tarayıcı açıkken alacağım performans önemli.

Bilgisayar özellikleri:
  • 8 GB RAM.
  • i5 4460.
  • GTX 750 Ti.
  • 1TB HDD.

Lütfen Windows 10, Windows 11 önerileri ile gelmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özellikler umrunuzda değil gibi görüyorum, o yüzden Starter veya Home Basic kullanabilirsiniz. Fakat sisteminiz yeterli olduğundan Ultimate de kurabilirsiniz. Starter en hafif sürümdür.
Şimdi baktım da, Starter sürümünde bazı sorunlar varmış, o yüzden Home Basic en iyi seçenek.
Sadece şunu soracağım. Windows 7'ye uyumlu lan sürücün var mı? Windows 7 çok eski bir sürüm olduğu için lan sürücün olmayabilir. Bu da şu demek, internete bağlanamazsın. Sonra benim gibi başın ağrıyabilir. Dediğim konuyu araştırmanı öneriyorum.

Bahsettiğim olay: Windows 8.1 kurulum sonrası laptop internete bağlanmıyor
Arkadaş şu anda Windows 7 kullandığına göre sorun yaşamıyor demektir.

Temiz kurulmuş bir Windows 7 Home Premium mu daha iyi performans verecektir, yoksa temiz Windows 7 Ultimate mı?

Rekabetçi bir oyun oynuyorum ve benim için işlemci kullanımı, RAM kullanımı, giriş gecikmesi ve aldığım FPS çok önemli. 10 FPS bile benim için önemli. Bu durumda hangisinin temiz kullanımı daha çok performans verecektir?

Bilgisayara sadece 1 tane tarayıcı yüklenecektir. İlgili oyun tarayıcı üzerinden oynanıyor.
Aero kapalı olacaktır. Yani şu eski Windows stilinde oynuyorum. Bilgisayar sadece tarayıcıyı açsa yeter. Geriye kalan hiçbir özelliği kullanmıyorum. Bu yüzden sadece tarayıcı açıkken alacağım performans önemli.

Bilgisayar özellikleri:
  • 8 GB RAM.
  • i5 4460.
  • GTX 750 Ti.
  • 1TB HDD.

Lütfen Windows 10, Windows 11 önerileri ile gelmeyin.

Home Premium daha iyi performans verecektir Ultimate de daha fazla özellik olduğu için arka planda daha fazla servisler çalışacak ve RAM kullanımı biraz daha fazla olacak
Özellikler umrunuzda değil gibi görüyorum, o yüzden Starter veya Home Basic kullanabilirsiniz. Fakat sisteminiz yeterli olduğundan Ultimate de kurabilirsiniz. Starter en hafif sürümdür.
Şimdi baktım da, Starter sürümünde bazı sorunlar varmış, o yüzden Home Basic en iyi seçenek.

Arkadaş şu anda Windows 7 kullandığına göre sorun yaşamıyor demektir.

Hocam Starter sürümü sadece 32 Bit destekliyor ve 2 GB'dan fazla RAM takamazsınız.

Son düzenleme:
Windows 10'la karıştırma. Windows 7 sürümleri arasındaki fark neredeyse yok. Zaten sistemin de 7'ye göre canavar. Fark etmez ama sen yine de Home Premium x64 kurabilirsin.

Az önce Home Premium yükledim. Sonuç efsanevi derecede kötü. Ultimate'de 1000 FPS aldığım oyunda Home Premium'da 350-400 aldım. Şimdi tekrardan Ultimate yüklemeye gidiyorum.
Ultimate ya da Professional hocam. Zaten PC'niz Windows 7 için aşırı derece fazla. Hem Home Basic ve Premium görünüş olarak Ultimate'den kötü.

Geri
Yukarı