Performansı Artıran DLSS 3 Teknolojisi Tanıtıldı, İşte Yenilikler

Kim ne derse desin konu NVIDIA ve Intel olunca tek kelime laflarına inanmıyorum. Intel performans arttırmadan soket değiştiriyordu, AMD 4 nesil aynı soketi mis gibi performansı katlaya katlaya yine destekledi. Yine AMD çıkıp FSR'yi tüm kartlara destekler şekilde sunuyor, gördüğüm kadarıyla gayet de rekabet edebiliyor DLSS'yle.

Şirket bunlar, tek amaçları var: para. 3 kuruş fazla için dünyanın yalanını da sıkar, kan da döker, adam da keser.

O değilde RTX 4080 için 12GB (16GB versiyonu da olacak ama muhtemelen daha da pahalı) VRAM koymuş. Bu demek oluyor ki 4070 ve altına yine 8GB VRAM koyacak. Çıldıracağım bana düzgün bir fiyata 16 GB üzeri bir ekran kartı lazım. Güncel oyunlarda 8GB iğrenç bir deneyim ya. NVIDIA niye acı çektiriyor kullanıcılarına bellek konusunda bu kadar. Yok şöyle Tracing, böyle DLSS demeyi biliyor ama herkesi 1440p'ye kilitliyor. Adi.

O değilde RTX 4080 için 12GB (16GB versiyonu da olacak ama muhtemelen daha da pahalı) VRAM koymuş. Bu demek oluyor ki 4070 ve altına yine 8GB VRAM koyacak. Çıldıracağım bana düzgün bir fiyata 16 GB üzeri bir ekran kartı lazım. Güncel oyunlarda 8GB iğrenç bir deneyim ya. NVIDIA niye acı çektiriyor kullanıcılarına bellek konusunda bu kadar. Yok şöyle Tracing, böyle DLSS demeyi biliyor ama herkesi 1440p'ye kilitliyor. Adi.
16 GB intel Arc A770 ve yeni çıkacak AMD ekran kartlarını bekle. Ben de RTX 4060 bekliyordum ama 8 GB olacaktır.

O değil de RTX 4080 için 12 GB (16 GB versiyonu da olacak ama muhtemelen daha da pahalı) VRAM koymuş. Bu demek oluyor ki 4070 ve altına yine 8 GB VRAM koyacak. Çıldıracağım bana düzgün bir fiyata 16 GB üzeri bir ekran kartı lazım. Güncel oyunlarda 8 GB iğrenç bir deneyim ya. NVIDIA niye acı çektiriyor kullanıcılarına bellek konusunda bu kadar. Yok şöyle tracing, böyle DLSS demeyi biliyor ama herkesi 1440P'ye kilitliyor. Adi.
3060 12 GB değil miydi? Bence 4060 12 GB olarak kalmaya devam edecek 4070'de 10GB olacak diye düşünüyorum 8 koymasınlar artık.

O değil de RTX 4080 için 12GB (16GB versiyonu da olacak ama muhtemelen daha da pahalı) VRAM koymuş. Bu demek oluyor ki 4070 ve altına yine 8GB VRAM koyacak. Çıldıracağım bana düzgün bir fiyata 16 GB üzeri bir ekran kartı lazım. Güncel oyunlarda 8GB iğrenç bir deneyim ya. NVIDIA niye acı çektiriyor kullanıcılarına bellek konusunda bu kadar. Yok şöyle Tracing, böyle DLSS demeyi biliyor ama herkesi 1440p'ye kilitliyor. Adi.

RTX 4080 12 GB denilen kartın aslında RTX 4070 olması gerekiyordu. Yalnızca VRAM değil kas gücü olarak da kırpık.

Geri
Yukarı