Performansı bozmayacak antivirüs programı önerisi

Norton 360 ve Kaspersky IS uzun süreler kullandım. Sisteme yük filan bindirmiyorlar. Ayrıca Defender sistemi en fazla yoran antivirüs olabilir. Bir şeyi tararken çok fazla buga girebiliyor. Bu yüzden %100 disk kullanım sorunu yaşatabiliyor. İnternet sitelerinde yaşanan bellek sızıntıları gibi, sorunu çözmek için Windows gezginini yeniden başlatmak filan gerekiyor.

McAfee Lifesafe paketi var bende. Diğerleriyle karşılaştırıldığında durumu nedir bilemem ama bu gün kadar kullandığım için yavaşlama vb. birşey ile karşılamadım.

Windows 10'un kendi antivirüs programı üzerine bir tane daha program kurduktan sonra ne kadar hafif olduğunun bir önemi yok. Virüs nereden nasıl bulaşır bilmiyor musunuz? Biraz dikkatli olun.

Çoğu antivirüs programı performansı etkiler zaten. Ama tek bir program var Microsoft Essential. Ne işlemci ne RAM yiyor. Siz kullanmadıktan sonra performansa etkisi 0. Google'dan indirme yaparken bazı sayfalar güvenli olmadığı için indirileni direk siliyor. Onun için Essential'ın ayarlarından "gerçek zamanlı koruma" seçeneğini kapatıp açabilirsiniz.

Norton 360 ve Kaspersky IS uzun süreler kullandım. Sisteme yük filan bindirmiyorlar. Ayrıca Defender sistemi en fazla yoran antivirüs olabilir. Bir şeyi tararken çok fazla buga girebiliyor. Bu yüzden %100 disk kullanım sorunu yaşatabiliyor. İnternet sitelerinde yaşanan bellek sızıntıları gibi, sorunu çözmek için Windows gezginini yeniden başlatmak filan gerekiyor.
Defender'da çok fazla false positive oluyor zaten hiç sevmem. Bitdefender da bir alternatif olabilir.

Defender diyip durmayın. Kendine hayrısı yok. Hocam en iyi antivirüs tabikide kendimiziz. PC ile aram iyi zaten. Fakat arada tarama yapmak istiyorum PC'me. Olay bu.
Norton, 360 ve MCAfee bende performansı yok ediyor hocam. Kaspersky'yi kullanmıştım. Gayet iyiydide param olmadığı için o dönem kullanamamıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı