PES 2020 %100 CPU Kullanımı

Öncelikle herkese iyi akşamlar. PES 2020 oynarken CPU %100 oluyor. Bu da tabii zaman zaman oyun içinde donmalara sebebiyet veriyor.
Aslında Windows 10 1903 güncellemesinden sonra oyunlarda FPS ve performans düşüklüğü yaşadım. Güncellemeyi 2 kez kaldırdım ve tekrardan kurdum fakat aynı sorunlar devam ediyor. İlgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.

Sistem özellikleri:
  • i7 8750H 2.2GH
  • 16 GB-512 GB SSD
  • 1TB
  • GTX1070 8 GB
  • Ekran 144Hz

Son düzenleyen: Moderatör:
1903 ile sorun olduğunu düşünüyorsun. Başka sürüm kurunca da fark olmayacak bence. Oyun içinde AfterBurner ile frekanslara baktın mı?
Evet Recep Bey baktım. Zaten oyun oynarken sürekli açık oluyor. Herhangi bir soruna rastlamadım.
fpsyi 144e sınırlandır
Evet yaptım. Yukarıda da yazdığım gibi nvdia kontrol panelden sabit yenileme hızı ayarlamasını yapmıştım.
Sanırım çözüm bulabilecek yok
Tekrardan merhaba,
Biraz araştırma yaptım ve su bilgiyi öğrendim. Sizlerle de paylaşmak istiyorum.
Bir program önerdiler acaba bunun zararı nedir?
''Laptop mu kullanıyorsun?Hangi işlemci olursa olsun pes serisinde overlock yapman gerekiyor.İşlemcinin turbo boostunu çalıştır ve hız aşırt.Throttlestop diye bir program var throttlestop donanimhaber diye yaz google onu indir.Pc otomatik yeniden başlayacak ve sen hiçbir ayarını değiştirme.Senin yerine otomatik voltaj düşerecek işlemciyi aşırtacak.Benim işlemcim i7 7700HQ Ekran Kartım 1050.Çözünürlük ve işleyici ayarı yüksekte.Senin benden daha iyi olmasi lazim.Ne yukardaki arkadaşin dediği gibi çözülür ne de nvidia ayarindan ''

Son düzenleme:
Evet Recep Bey baktım. Zaten oyun oynarken sürekli açık oluyor. Herhangi bir soruna rastlamadım.

Evet yaptım. Yukarıda da yazdığım gibi NVIDIA kontrol panelden sabit yenileme hızı ayarlamasını yapmıştım.
Sanırım çözüm bulabilecek yok
Tekrardan merhaba,
Biraz araştırma yaptım ve su bilgiyi öğrendim. Sizlerle de paylaşmak istiyorum.
Bir program önerdiler acaba bunun zararı nedir?
"Laptop mu kullanıyorsun? Hangi işlemci olursa olsun pes serisinde overlock yapman gerekiyor. İşlemcinin Turbo Boost'unu çalıştır ve hız aşırt. ThrottleStop diye bir program var ThrottleStop donanimhaber diye yaz Google onu indir. PC otomatik yeniden başlayacak ve sen hiçbir ayarını değiştirme. Senin yerine otomatik voltaj düşerecek işlemciyi aşırtacak. Benim işlemcim i7 7700HQ Ekran Kartım 1050.Çözünürlük ve işleyici ayarı yüksekte. Senin benden daha iyi olmasi lazim. Ne yukardaki arkadaşin dediği gibi çözülür ne de NVIDIA ayarindan "

Sorunu çözebildin mi arkadaşım? Bende de PES 2020'de %100 CPU kullanımı oluyor. İşlemcim AMD Ryzen 5 2500U.

Yeni konular

Geri
Yukarı