PES 2020 takılma problemi

BDTONY

Hectopat
Daha fazla  
PES 2019 oyununda herhangi bir sıkıntı yaşamadan orta ayarlarda oynarken PES 2020'de sıkıntı yaşıyorum. Sıkıntı yaşadığım konu şu, mesela 10 dakikalık bir maç attığımda en az 2 dakikada bir görüntüde ani kasmalar meydana geliyor, özellikle uzun pas veya hızlı bir kontraya çıkarken. Monitörüm 60 hertz, 75 hertz bir monitör alsam aynı sorun devam eder mi? Dikey senkronizasyon açık kapalı şekilde denedim, aynı şekilde sorun devam etti.

Anakart: ASUS A320M-E

İşlemci: AMD Ryzen 5 2600

RAM: Corsair Ballistix Sport LT Gray 8 GB DDR4 2666 MHz

Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX570 4 GB GDDR5 OC

SSD: Western Digital Green 240 GB WDS240G2G0A

Kasa: Rampage Redsky Kasa

Monitör: Samsung B2430H 24" 5MS

Monitörle alakası olduğunu sanmıyorum. Sıcaklık, CPU ve GPU kullanım değerleri ne durumda? Ayrıca o anakart biraz güçsüz gibi geldi işlemciye nazaran.

Cpu ve gpu kullanımında pek sorun olmuyor fakat biraz ısınma sorunu var yük altındayken gpu kullanımım %70 %75 leri buluyor 75 hz bir monitor alsam ani takılmalarda bir fark olurmu acaba

VSYNC kapalıyken daha fazla oluyor . Ayarları high - medium - low seçeneklerini yaparak denedim hepsinde aynı sorunla karşılaştım . Kısa süreliğinede olsa ani kasmalar oluyor buda rahatsız ediyor beni .
Bu arada oyunun demo sürümünü indirip denerken böyle bir sorun olmamıştı. Satın aldıktan sonra oyuna yeni gelen güncelleştirmelerden dolayıda böyle bir sorun çıkarmış olabilirmi ?

Son düzenleme:
Bende de Asus rog strix rx570 var ve sorun monitöründen kaynaklı. Vsync açık 60 fps oynuyorum mecbur. Vsync kapatınca fps 500 600'ü görsede inanılmaz derecede kasıyor. Her yolunu denedim ama monitör hz'inden başka sorun bulamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı