PES 2021 ayarlarda VRAM düşük görünüyor

İşletim sistemi
Windows 10

codWarzone

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,
VRAM düşüklüğü ile iligili bir sorum/sorunum var.
Sistem bilgim: i7-8750H CPU, GTX 1070 8 GB GPU, 32 GB RAM, 144Hz ekran oyun laptopu.
PES 2021 settings içine girdiğimde VRAM 3GB olarak gözükmekte. PES 2020'de aynı ayar 8 GB(normal olan bu zaten) olarak görünmekteydi. Oyun içinde hafif gecikme ve donma yaşıyorum. Sorun bundan kaynaklı mı onu da bilmiyorum. Fakat VRAM'i neden 3GB olarak görüyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Not: Ekteki görsel temsilidir. Sadece PES 2020/21 için VRAM değerinin nerede yazdığını sizlere göstermek için paylaştım.

Dosya Ekleri

• pes.jpg
    pes.jpg
    75,3 KB · Görüntüleme: 988
Son düzenleyen: Moderatör:
Ama oyuna girmeden sistem özelliklerinde (settings alanında) gösteriyor VRAM 3GB diye. Yani oyuna daha girmeden senin VRAM değerin 3GB diyor. Konu sahibinin de dediği gibi PES 20'de settings de bende de VRAM 8 GB olarak görünüyordu. PES 2021'de VRAM değeri 3GB olarak görünüyor. Bu sorunu nasıl çözeceğiz?

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,
VRAM düşüklüğü ile iligili bir sorum/sorunum var.
Sistem bilgim: i7-8750H CPU, GTX 1070 8 GB GPU, 32 GB RAM, 144Hz ekran oyun laptopu.
PES 2021 settings içine girdiğimde VRAM 3GB olarak gözükmekte. PES 2020'de aynı ayar 8 GB(normal olan bu zaten) olarak görünmekteydi. Oyun içinde hafif gecikme ve donma yaşıyorum. Sorun bundan kaynaklı mı onu da bilmiyorum. Fakat VRAM'i neden 3GB olarak görüyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Not: Ekteki görsel temsilidir. Sadece PES 2020/21 için VRAM değerinin nerede yazdığını sizlere göstermek için paylaştım.

bendede vram hatası veriyodu yaptım knk
1.masaüstünde sağtık yap Eki Görüntüle 670401
2.görüntü ayarları var oraya tıkla
3.açılan pencerede alt tarafta grafik ayarları var ona tıkla
4.sonra orda göz at diye bi seçenek olucak (onun üstünde masaüstü uygulamaları olucak değilse öyle yap) göz ata tıkla pes ve ayarlarını seç
en son o ekranda pese tıkla seçeneklerden ekran kartını seç(aynı şeyi ayarları içinde yap) düzelir sorun
Adsız.png
Adsız1.png

Son düzenleme:
Bende de VRAM hatası veriyordu yaptım kanka.
2.görüntü ayarları var oraya tıkla.
3.açılan pencerede alt tarafta grafik ayarları var ona tıkla.
4.sonra orada göz at diye bir seçenek olacak (onun üstünde masaüstü uygulamaları olacak değilse öyle yap) göz ata tıkla pes ve ayarlarını seç.
En son o ekranda pese tıkla seçeneklerden ekran kartını seç(aynı şeyi ayarları içinde yap) düzelir sorunEki Görüntüle 670409Eki Görüntüle 670410

İlgin ve cevabın için teşekkür ederim kardeşim. Oyun içinde herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Benim sorun VRAM değerinin 3GB olarak göstermesi. Biraz araştırdım ve hem NVIDIA kontrol panelden hem de senin attığın görseldeki gibi Windows'dan yüksek performansa ayarladım. Fakat settingse girdiğimde değer yine 3GB olarak görünüyor. MSI Afterburner'dan değerleri kontrol ediyorum. PUBG oyanerken de kart değeri 3000 MB üstüne çıkmıyor. Kart neden kendini sınırlandırıyor onu anlamıyorum. Kart 8 GB ama 3 GB'ın üstüne çıkmıyor.

Bende de aynı problem var ve ekran kartım rtx 3060 max-p laptop. Akıcı bir oyun beklerken kasarak oynuyorum. Aynısını yaptım yine de değişmedi. Yardımcı olabilecek var mı?
bendede vram hatası veriyodu yaptım knk
2.görüntü ayarları var oraya tıkla
3.açılan pencerede alt tarafta grafik ayarları var ona tıkla
4.sonra orda göz at diye bi seçenek olucak (onun üstünde masaüstü uygulamaları olucak değilse öyle yap) göz ata tıkla pes ve ayarlarını seç
en son o ekranda pese tıkla seçeneklerden ekran kartını seç(aynı şeyi ayarları içinde yap) düzelir sorunEki Görüntüle 670409Eki Görüntüle 670410

Yeni konular

Geri
Yukarı