PES 21 ve 23'de oyundan atıyor

Talisca06

Hectopat
Maça girerken oyundan atıyor. İşlemci 12. nesil olduğu içinmiş galiba.
Announcement: Issues with intel 12th gen processors (DRM) çözümü ise bu sitede yazıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

• Sistemi açın ve BIOS'a girin.
  • BIOS'ta legacy Game compatibility modunu (eski oyun uyumluluk modu) “açık” (yalnızca bir kerelik) hale getirin.
  • BIOS kurulum değişikliklerini kaydedin ve çıkın.
  • İşletim sistemini açın.
  • Klavyeden scroll Lock'ı açık duruma getirin.
  • Etkilenen oyunu başlatın.
  • Oyunu bitirdikten sonra scroll Lock'ı kapalı duruma getirin.

Şöyle bir çözüm var ama HP Victus 16-E1045NT modelini kullanıyorum. BIOS'a girince legacy Game diye bir şey görmedim.

Nasıl çözerim acaba bilgisi olan var mı?

Son düzenleme:
İlgili yazılımı yükleyin. Intel® Driver & Support Assistant
PC'yi yeniden başlatın simgesine 2 kez tıklayın. Tarayıcınız açılıp hangi driverlarınızın eski olduğunu günceli olup olmadığını söyleyecek. Program yardımıyla driverlarınızı güncelleyin.

BIOS sürümünüzü laptop sitenizden destek kısmından kontrol edin. Muhtemelen eski sürümdür. Onu güncelleyin. Nasıl güncelleneceği sitenin sayfasında vardır. Yoksa modeli YouTube yazıp bios update yazın. Aynı bilgisayara sahip birisi yapmışsa izleyip aynı şekilde güncelleyin.

Son olarak Nvidia driverınızı DDU ile kaldırıp güncel game ready driverınızı alttaki linki kullanarak indirip kurun.

Teşekkürler.

İlgili yazılımı yükleyin. Intel® Driver & Support Assistant
PC'yi yeniden başlatın simgesine 2 kez tıklayın. Tarayıcınız açılıp hangi driverlarınızın eski olduğunu günceli olup olmadığını söyleyecek. Program yardımıyla driverlarınızı güncelleyin.

BIOS sürümünüzü laptop sitenizden destek kısmından kontrol edin. Muhtemelen eski sürümdür. Onu güncelleyin. Nasıl güncelleneceği sitenin sayfasında vardır. Yoksa modeli YouTube yazıp bios update yazın. Aynı bilgisayara sahip birisi yapmışsa izleyip aynı şekilde güncelleyin.

Son olarak Nvidia driverınızı DDU ile kaldırıp güncel game ready driverınızı alttaki linki kullanarak indirip kurun.

Hocam dediklerinizi yaptım ama halâ oyundan atıyor maalesef.

BIOS'ta legacy Game compatibility modunu (eski oyun uyumluluk modu) “açık” (yalnızca bir kerelik) hale getirin.

Şu ayar yok BIOS'ta. Olsa çözülecekte her şey.

Son düzenleme:
Müsait bir zamanınızda bu işlem (atma) sırasında rapor alabilir misin?

Müsait bir zamanınızda bu işlem (atma) sırasında rapor alabilir misin?

FIFA'da öyle bir sorunum yok. Peste oluyor.

Logfile buyurun hocam rapor.

Son düzenleme:
FIFA'da öyle bir sorunum yok. Peste oluyor.

Logfile buyurun hocam rapor.

Oyunun birçok dosyası kayıp görünüyor. Oyunun dosyalarını doğrula deyin. İşlem bitince tekrar deneyin.
Diyeceğim ama oyun korsan mı ? Değilse bu yol neden var?

Kod:
3:56:54.5831306 PM    PES2021.exe    9976    CreateFile    C:\Users\turgu\AppData\Roaming\CPY_SAVES    NAME COLLISION 
 C:\Users\turgu\AppData\Roaming\CPY_SAVES\CPY
3:56:54.5972970 PM    PES2021.exe    9976    CreateFile    C:\Users\turgu\AppData\Roaming\CPY_SAVES\CPY\1259970

Eğer değilse dediğimi yapın sorunun çözülmesi lazım. Eğer korsansa oyun dosyalarında eksik var. Başka yerden indirin.

Oyunun birçok dosyası kayıp görünüyor. Oyunun dosyalarını doğrula deyin. İşlem bitince tekrar deneyin.
Diyeceğim ama oyun korsan mı? Değilse bu yol neden var?

Kod:
3:56:54.5831306 PM PES2021.exe 9976 CreateFile C:\Users\turgu\AppData\Roaming\CPY_SAVES NAME COLLISION.
3:56:54.5972970 PM PES2021.exe 9976 CreateFile C:\Users\turgu\AppData\Roaming\CPY_SAVES\CPY\1259970

Eğer değilse dediğimi yapın sorunun çözülmesi lazım. Eğer korsansa oyun dosyalarında eksik var. Başka yerden indirin.

3 4 kere tekrar tekrar kurdum hocam. Dosyalar 2 yıldır harici harddiste duruyor eski PC de böyle sorun yoktu oynanıyordu.

Found the fix, works on 11th and 12th gen.

- Open Control panel.
- GO to System & Security.
- GO to System.
- Select Advanced System settings.
- Select environmental variables.
- Create a New System variable (not user varıable)
- Enter the following into the variable name box: Openssl_ia32cap.
- Enter the following into the variable Value box: ~0x20000000
- Now press ok.
Şöyle bir çözüm buldum denedim oyun açıldı sonra yine açılmamaya başladı.
Şu an tekrar indiriyorum.

Diyeceğim ama oyun korsan mı? Değilse bu yol neden var?

Kod:
3:56:54.5831306 PM PES2021.exe 9976 CreateFile C:\Users\turgu\AppData\Roaming\CPY_SAVES NAME COLLISION.
3:56:54.5972970 PM PES2021.exe 9976 CreateFile C:\Users\turgu\AppData\Roaming\CPY_SAVES\CPY\1259970

Tekrar inidirip kurdum ama yine aynı hocam. Orijinal PES 21 alsam sorun devam eder mi acaba?

Son düzenleme:
Tekrar inidirip kurdum ama yine aynı hocam. Orijinal PES 21 alsam sorun devam eder mi acaba?

Garanti veremem ama etmez hocam. Crack oyunlarda olabiliyor böyle durumlar. Hepimiz kullanıyoruz ülke şartları malumda. Bazı oyunları yapamıyorlar. Paranız yettiğince bir kez oynamalıkları değil de Online olanları en azından parayla orjinal alın. Online'da her türlü patlıyorlar. Onunda sitesi var rus ama gerek yok.

Garanti veremem ama etmez hocam. Crack oyunlarda olabiliyor böyle durumlar. Hepimiz kullanıyoruz ülke şartları malumda. Bazı oyunları yapamıyorlar. Paranız yettiğince bir kez oynamalıkları değil de Online olanları en azından parayla orijinal alın. Online'da her türlü patlıyorlar. Onunda sitesi var Rus ama gerek yok.

FIFA da böyle bir sorun yok hocam. Düzgünce açılıyor. Pese gelince maça girerken atıyor. Çözemedim bir türlü. :D

Çözümünü bilen yok mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı