Pes mi, FIFA mı?

Pes mi Fifa mı ?

• Pes

Oy: 12 28,6%
  • Fifa

Oy: 30 71,4%

• Oy verenlerin toplamı
    42
Son yıllarda en çok beğendiğim oyun PES serisinden 21'di, hala açıp oynarım. FIFA 19, 20, 21'i ea play sayesinde oynadım ama elim PES'e alışkın olduğu için uzun süreli oynayamadım, sarmadı. Ama şu an için FIFA diyorum çünkü karşısında rakip olabilecek bir oyun kalmadı. efootball rezalet ötesi...

Ne PES kaldı artık. Ne de FIFA eskisi gibi olacak. O yüzden favorim Captan Tsubasa 🤩 😁

Eki Görüntüle 1515268
Bendeki Japoncaydı ya, hamleleri rastgele seçerdim. Oyun güzeldi ama seçimleri sallayarak oynayınca zevki çıkmıyordu. İngilizce olarak bir tek şu Allah'ın belası oyun vardı. Bir türlü şut çekmezdi, çekince de arka tarafa alakasız bir yere çekerdi.

1662914478505.png

FIFA çok karışık geliyor. Zaten oynarken arkadaşlarımın yanında rezil oluyorum. 1 arkadaşım hariç tüm arkadaşlarım PES derdi.
Ben de ne zaman yeni pesi oynasam hep kaybediyorum😂😂 ama pes 2018 ve 2013'te hiç kaybetmezdim.

PES... PES 6, PES 5, PES 9, PES 2013 gibi oyunlar. Nostalji sevdiğimden dolayı pes diyorum.
Benim ise 2018 ve 2013

Pes de pas veriyorum kendi takım oyuncum almıyor. Önünden geçip gidiyor fakat yine ayağını uzatmıyor. Bazen Fifada da oluyor fakat Pes'deki kadar olmuyor. Fifa bana oynanabilir geliyor. Yani şöyle söyleyeyim, Pes cıvık hamur, Fifa tam kıvamında bir hamur.

pes 21 ve öncesi bence fifadan daha iyi ama yeni çıkan futbol kelimesine saygısızlık yapan paint grafikli efootball'lardan bahsediyorsanız kesinlikle fifa derim.
Ben de

Pes de pas veriyorum kendi takım oyuncum almıyor. Önünden geçip gidiyor fakat yine ayağını uzatmıyor. Bazen Fifada da oluyor fakat Pes'deki kadar olmuyor. Fifa bana oynanabilir geliyor. Yani şöyle söyleyeyim, Pes cıvık hamur, Fifa tam kıvamında bir hamur.
Katılıyorum hocam

Pes dediyseniz neden FIFA değil de pes?
FIFA dediyseniz neden pes değil de FIFA?
Benim cevabım buna karsi git gel yapıyor pes 2013 ve pes 2018 en sevdigim pes serileri fifa da ise fifa 22 ve fifa 17.En Son çıkan oyunlarına göre söylemek gerekirse fifa derim.

Bendeki Japoncaydı ya, hamleleri rastgele seçerdim. Oyun güzeldi ama seçimleri sallayarak oynayınca zevki çıkmıyordu. İngilizce olarak bir tek şu Allah'ın belası oyun vardı. Bir türlü şut çekmezdi, çekince de arka tarafa alakasız bir yere çekerdi.

Eki Görüntüle 1515278

Evet atari zamanında oynarken bende Japonca oynadım. Ama oyunu çok aşırı derecede oynadığım için tüm hareketleri ezberlemiştim. Hatta maçlardan sonra şifreleri kayıt yapa yapa Japon harfleri ile aram çocukluk dönemimde oldukça gelişmişti. 😄

Pes daha çok oyun olduğunu hissettiriyor oyunun kendisini bilmeniz yeterli oluyor. Fifa ise daha çok simülasyon gibi. Futbolu bilmeniz gerekiyor bence biraz daha. Paslaşıp oyun kurmanız ve doğru pozisyonda vurmnanız gerekiyor. Pesde ise ne zaman üçgene basacağınızı bilmeniz yeterli. Fifa 07yi bile yeni pes oyunlarına tercih ederim.

Geri
Yukarı