Petya Geliyor Dikkatli Olun

“Ne şeytanı gör ne besmele çek.”

Windows kullanan insanlar için GNU/Linux dağıtımlarından birine geçmek için bir bahane olur İnşaAllah bu virüs...
Linux'a geçmesine gerek yok. Zararlı her OS'da var. Ayrıca Windows 10 linux mix yapısını kullanıyor.

Windows'un kendisi malware zaten. :)
Bana göre de linux aynı derecede. Nasıl olsa herşey açık :) Herkes istediği gibi gir çık.

Burada haber etmiştim ama pek dikkate alınmadı. :D
Çünkü bu konu 2016'da açıldı sen daha yenişi açmışsın. Genel ilk bilgiler buradan var o yüzden bakan olmamıştır İngilizce konu olduğu için de haliyle bizim millet bakmaz :)

Bu arada bu Petya Update'lenmiş bir versiyon mu hocam? Nitekim yeni değil gibi.
Yani verdiğin konularımda okuduysan Micha, Petya'nın bir gelişmiş sürümü. Wanna'dan daha kötü değil aslında ransomwarelerde buna göre değerlendirilmiyor seviyesi :) Çeşitleri ve yayılma biçimi ne kadar etkilediği ve neye yönelik olduklarına göre değerlendiriliyorlar.

Son düzenleme:
Bana göre de linux aynı derecede. Nasıl olsa herşey açık :) Herkes istediği gibi gir çık.

Çünkü bu konu 2016'da açıldı sen daha yenişi açmışsın. Genel ilk bilgiler buradan var o yüzden bakan olmamıştır İngilizce konu olduğu için de haliyle bizim millet bakmaz :)

Yani verdiğin konularımda okuduysan Micha, Petya'nın bir gelişmiş sürümü. Wanna'dan daha kötü değil aslında ransomwarelerde buna göre değerlendirilmiyor seviyesi :) Çeşitleri ve yayılma biçimi ne kadar etkilediği ve neye yönelik olduklarına göre değerlendiriliyorlar.

Hocam benim sorduğum Petya'nın yeniden bombardımana başlaması, 2016'daki Petya'nın kuvvetlendirilmiş sürümü mü olduğuydu.

Ayrıca HackerNews, CnnTech gibi sitelerde bunun potansiyel anlamda daha büyük bir saldırı olduğundan söz ediliyordu.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı