Peugeot 2008 Allure 1.5 vs Ford Focus 2023 Titanium

İkisi bambaşka araçlar biri SUV diğeri sedan biri turbo dizel diğeri atmosferik benzin. Ben açıkçası atmosferik benzin bir araç düşünmezdim eğer LPG düşünmüyorsanız.
Hocam Peugeot bana biraz daha iyi gibi geliyor. Malzeme kalitesi, dayanıklılığı falan nasıldır acaba 2008'in? Bir de sizce 2008 GT 1.2 mi almaliyim yoksa 1.5 allure mi?

Hocam Peugeot bana biraz daha iyi gibi geliyor. Malzeme kalitesi, dayanıklılığı falan nasıldır acaba 2008'in? Bir de sizce 2008 GT 1.2 mi almaliyim yoksa 1.5 allure mi?
Evet PSA grubunun malzeme kalitesi bence iyi. Donanım olarakta çok iyiler bence. GT paketinde Allure'den ekstra olarak şerit takip, çarpışma önleyici, auto hold, navigasyon sistemi var. Benzin-dizel performansı birbirine yakın. Yeni nesil dizel motorlarda benzin motorlarda düşük yakıyor. Dizeli baya bir az yakıyor 5 civarı diye biliyorum. Benzinlisi de 7-7.5 görür gibi. Benzinin bakım maliyeti daha düşük ve daha çevreci. Bence benzinli GT almak daha mantıklı.

Evet PSA grubunun malzeme kalitesi bence iyi. Donanım olarakta çok iyiler bence. GT paketinde Allure'den ekstra olarak şerit takip, çarpışma önleyici, auto hold, navigasyon sistemi var. Benzin-dizel performansı birbirine yakın. Yeni nesil dizel motorlarda benzin motorlarda düşük yakıyor. Dizeli baya bir az yakıyor 5 civarı diye biliyorum. Benzinlisi de 7-7.5 görür gibi. Benzinin bakım maliyeti daha düşük ve daha çevreci. Bence benzinli GT almak daha mantıklı.
Hocam 1.2 motor çok ufak değil mi? Yakıt olarak 1.5 dizel 3,8 yakıyor 1.2 benzin 4,8 yakıyor. Şuan nasıl bilmiyorum ama ufak motor bana pek güven vermiyor.

Hocam 1.2 motor çok ufak değil mi? Yakıt olarak 1.5 dizel 3,8 yakıyor 1.2 benzin 4,8 yakıyor. Şuan nasıl bilmiyorum ama ufak motor bana pek güven vermiyor.
O kasaya yeterli motor. Performansı da güzel. Bizim ülkemiz için küçük hacimli 3 silindirli turbolu motorlar gerçekten çok güzel nimetler.

Fabrika verileri gerçekçi değil. Dizel 5.5 benzin 7-7.5 altına düşeceğini sanmıyorum.

Benzinli motorunu ben tavsiye etmem. Performans belki yeterlidir ama yakıtta üzebilir fabrika verilerine bakarak karar vermeyin. Dizel motoruna da ortalama tüketimine en az bir, bir buçuk litre ekleyin.

Geçenlerde 1.0 motor benzin Turbo'lu otomatik Clio kullandım. Gidişi fena değildi fakat 1000 km ortalaması 8.0 litreyi görünce epey düşündürdü. 😕 LPG seçeneğinin de olmayacağını düşünürsek yakıt maliyeti hiç hoşuma gitmedi.

1.2 motor tüketimini iyi araştırmanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı