Peugeot 206 GTI alınır mı?

Tunius

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, 1 hafta önce ehliyetimi aldım ve 1 ay içerisinde aracımı değiştireceğim. Şu an Fiat Tipo var. Maalesef ülkenin durumu vs yüzünden çıkabileceğim maksimum fiyat 75.000 TL ve bu fiyat bandında en iyi araç 206 diye düşünüyorum. Sorum şu ki 206'nın 2.0 motor GTI modelini yeni şoför zapt edebilir mi? Aslında çok da acemi sayılmam daha önce Civic, Şahin, Jetta gibi araçlar kullandım ki çoğunlukla Şahin, Tipo gibi eski model arabalar kullandım. Ancak okula gidip geleceğim ve evimden 25km uzakta ki bir de dershane var sadece okul dershane günlük minimum 60-70km yaparım. Sizce 2.0 alınır mı?

Bu araçların zaptedemeyeceğiniz bir motor yapılarının kaldığını düşünmüyorum. Heyecanlı ve hevesli olabilirsiniz, ilk etapta 106Gti, 206Gti, Saxo vb. araçlar cazip geliyor ama uzak durun. 2010 yılında şeytan kırmızı (angel mercek farlar, düz boru) aracımı 21 bin liraya sattım. O aracın bende ki halini an itibari ile düşünmek bile istemiyorum. Size olur olmadık masraf açar. Broadway bir araç alsanız daha çok hayrını görürsünüz.

Zapt edilmeyecek bir araç değil bunca yılda 135 hp'den eser kalmamıştır. Genç tayfanın elinden çok geçtiği için bakımsız oluyorlar genelde. Temizini bulmak da o fiyata zor. O fiyat bandına araç zor ama 4 kapı hb nadir olmayan araçlara bakarsanız daha sağlıklı olur. Hem parçası hem bakımı hem de tekrar satışı üzmez.

Teşekkürler arkadaşlar. Sizin fikirleriniz de doğrultusuyla 4 kapı 1.4 veya 2 kapı Sunroof'lu 1.6 almaya karar verdim. Tabii benim ilk tercihim 2 kapı sunroof :D

Geri
Yukarı