Peugeot 508 yağ sızıntısı

KralYolu

Kilopat
Makaleler
19
Yer
Karabük
Daha fazla  
Arkadaşlar aracım 508,1.6e-hdı 2012 dizel. Alırken Exper raporunda yağ kaçağı var diyordu masrafını öğrendim düşüktü fakat diğer yağ kaçağı başıma iş aştı. Yağ filtresi değişti yağ kaçırma bayağı azaldı fakat şimdi az da olsa bir yağ sızıntısı vardı. Bugün ustaya gösterdim. Arka krank keçesinden kaçırıyor olabilir dedi. Motor inecek vesaire dedi. Sonra maliyetini sordum, sormaz olaydım 5000 ₺ dedi. Arkadaşlar bilmiyorum ama basit bir yağ kaçağı var ve bu parça ucuz, bu paranın %90'ı işçilik bu fiyat normal mi? Yoksa anlamıyorum diye kazıklamaya mı çalışıyor? Kendisi "ufak bir kaçak bir şey olmaz yağını kontrol et 1000 Km'de bir falan yeter. Bakımdan bakıma yağ değişir devam eder. 10.000 Km'de kaçırsa kaçırsa 200 gram (ML) kaçırır." dedi. Anlayan varsa bu kaçak sıkıntı çıkarır mı? Yağın seviyesi iyi durumda. 1 ay oldu alalı. Önceki sahibi fark etmemiş bile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar aracım 508,1.6e-hdı 2012 dizel. Alırken Exper raporunda yağ kaçağı var diyordu masrafını öğrendim düşüktü fakat diğer yağ kaçağı başıma iş aştı. Yağ filtresi değişti yağ kaçırma bayağı azaldı fakat şimdi az da olsa bir yağ sızıntısı vardı. Bugün ustaya gösterdim. Arka krank keçesinden kaçırıyor olabilir dedi. Motor inecek vesaire dedi. Sonra maliyetini sordum, sormaz olaydım 5000 ₺ dedi. Arkadaşlar bilmiyorum ama basit bir yağ kaçağı var ve bu parça ucuz, bu paranın %90'ı işçilik bu fiyat normal mi? Yoksa anlamıyorum diye kazıklamaya mı çalışıyor? Kendisi "ufak bir kaçak bir şey olmaz yağını kontrol et 1000 Km'de bir falan yeter. Bakımdan bakıma yağ değişir devam eder. 10.000 Km'de kaçırsa kaçırsa 200 gram (ML) kaçırır." dedi. Anlayan varsa bu kaçak sıkıntı çıkarır mı? Yağın seviyesi iyi durumda. 1 ay oldu alalı. Önceki sahibi fark etmemiş bile.
Yani fırsatçı demek de istemiyorum olaya tam hakim olamadığımdan ama maalesef bazı ustalar fazlasıyla fırsatçı. Bence yapabileceğiniz en iyi şey başka ustalara da göstermek.

Sanayiye götür.

Yazımı okumamışsın sanırım. Ustaya götürdüm fakat piyasasını soruyorum.
Hocam siz lastik patladı deseniz motor indirmemiz lazım diyecek ustalar var bu ülkede. Tanıdığınız biriyle güzel bir ustaya götürün.
Teşekkürler başka usta(lara) gösterecem artık. Bana uğraşmak istemediği için saçma bir fiyat söyledi gibi geldi ki internetten biraz araştırdım sanırsam şanzıman tarafında oluyormuş bu parça, o yüzden şanzıman indirilirmiş ama motor ne alaka anlamadım.

Motor kapağını mı değiştirecekmiş? Yağ kutusunda çatlak vardır genelde arabanın altına taş değince oluyor liftteyken yapılacak iş motorun inmesine bile gerek yok. Hem ustanın dediği gibi olsa gene motor inmesine gerek yok. Bir de yetkili servise gösterin bence.

Yazımı okumamışsın sanırım. Ustaya götürdüm fakat piyasasını soruyorum.

Teşekkürler başka usta(lara) gösterecem artık. Bana uğraşmak istemediği için saçma bir fiyat söyledi gibi geldi ki internetten biraz araştırdım sanırsam şanzıman tarafında oluyormuş bu parça, o yüzden şanzıman indirilirmiş ama motor ne alaka anlamadım.
Hocam sanayideki ustalar öyle,baktılar karşısındaki tam bilmiyor nerden kazıklasam diye düşünüyorlar.Tanıdığınız birine sorun elbet bildiği bir usta vardır

Hocam sanayideki ustalar öyle, baktılar karşısındaki tam bilmiyor nereden kazıklasam diye düşünüyorlar. Tanıdığınız birine sorun elbet bildiği bir usta vardır.

Tanıdıkta az buçuk kazık atabiliyor. Benim tavsiyem yetkili servise götürün ustayla konuşun, tamir ettirmek zorunda değilsiniz. Sonrada ustaya bunun arızası bu parça bu diye seçenek bırakmadan sadece işçilik ödeyerek tamir ettirin olmazsa kendiniz tamir edin. En fazla yağ deposu değişir onunda 0'ı 500-600 TL olsun maksimum.

Merhaba;

Krank keçesi parça olarak oldukça ucuz bir contadır. İşçilik evet zahmetli ve motorun sökülmesi gereklidir. 5000 lira çok uçuk bir rakam olmuş. Ortalama 750-1000 lira gibi bir rakama yapılması gerek.

Geri
Yukarı