PFN_LIST_CORRUPT mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

midplus

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bu hatayı almaya başladım.
Memtest yaptım, sorun çıkmadı.
MAVİ EKRAN

Dosya Ekleri

• IMG_20210114_154551.jpg
    IMG_20210114_154551.jpg
    155,1 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20210114_154535.jpg
    IMG_20210114_154535.jpg
    222,1 KB · Görüntüleme: 16
Dosyaya göre işlemci R5 3500X, attığınız görüntüde ise R3 1200. Garip. İşlemci mi değiştirdiniz?

Neyse, yine de birkaç öneri sunayım.

Merhaba. Herhangi bir OC yok. Memtesi ise 2 gün önce yaptığım için yenisi ile yapmadım ama hata neden alıyorum, bilmiyorum. Oyunlarda çöküyor zaten. Hata kodlarına ne diyor acaba?

Ekran kartı veya sürücüsünde sorun olabilir. Sürücü ile alakalı olabileceğinden DDU yöntemini önerdim. Uygulayın onu. Onun dışında oyunların hile engelleme yazılımları da sorun çıkarmış. Silip yüklemeyi deneyin o nedenle. Ek olarak anakart, direkt olarak RAM ile bağlantılı olabileceğinden BIOS sürümünü değiştirmenizi önerdim. Dediğim adımları yapın, tekrar mavi ekran alırsanız yeni dosyaları paylaşın.

Bios eski sürümü ryzen 3000 serisini desteklemiyor çünkü düne kadar sorun yoktu :( o yüzden bu sürümde bende bios düşünüyorum açıkçası çünkü dün sabah ryzen 3 1200 ile sorunsuzdu pc
Ekran kartı veya sürücüsünde sorun olabilir. Sürücü ile alakalı olabileceğinden DDU yöntemini önerdim. Uygulayın onu. Onun dışında oyunların hile engelleme yazılımları da sorun çıkarmış. Silip yüklemeyi deneyin o nedenle. Ek olarak anakart, direkt olarak RAM ile bağlantılı olabileceğinden BIOS sürümünü değiştirmenizi önerdim. Dediğim adımları yapın, tekrar mavi ekran alırsanız yeni dosyaları paylaşın.
bişey diyeceğim format atmak aynı işlem sayılmaz mı ddu ile

Son düzenleme:

Geri
Yukarı