Phanteks 350x ve MSI B450M Pro M.2 Uyumu

Esrefakbay

Hectopat
Merhabalar. Phanteks Eclipse 350x kasa ve MSI B450m Pro M.2 anakartım bulunmakta fakat sistemi toplarken sadece CPU fan ve 1 adet fanı takabildim, diğer fanları nereye takacağımı bulamadım. Ayrıca kasanın ön yüzünden gelen RGB kablosunu anakart üzerinde takabileceğim bir yer sanıyorum ki bulunmuyor, bunu bir adaptör ile takmam ve bu özellikten faydalanmam mümkün müdür? Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer fanları derken?

Phanteks Innovative Computer Hardware Design

Zaten kasaya dahil 1 adet fan ile geliyor kasa. Elinde ayrıyetten fan mı var? Var ise yine özelliklerde belirtilmiş öne 2 üste 2 arkaya 1 adet olacak şekilde takabiliyorsun (12MM) Kasa ışıklandırma kablosunu diyorsun anladığım kadarıyla onu da ya molexlere ya da yine kasada bulunan kablolardan uyumlu olanlarından birine veya 12W yazan kablo varsa ona takacaksın. Adaptöre falan gerek yok yani. Tam olarak sorununu yazarsan yardım edebilirim belki.

Diğer fanları derken?

Phanteks Innovative Computer Hardware Design

Zaten kasaya dahil 1 adet fan ile geliyor kasa. Elinde ayrıyetten fan mı var? Var ise yine özelliklerde belirtilmiş öne 2 üste 2 arkaya 1 adet olacak şekilde takabiliyorsun (12MM) Kasa ışıklandırma kablosunu diyorsun anladığım kadarıyla onu da ya molexlere ya da yine kasada bulunan kablolardan uyumlu olanlarından birine veya 12W yazan kablo varsa ona takacaksın. Adaptöre falan gerek yok yani. Tam olarak sorununu yazarsan yardım edebilirim belki.

Evet ayrı olarak 2 fanım daha var. Fakat anakart üstünde sadece 1 adet fan pini bulunuyor. Bunu en sağlıklı yolla nasıl artırabilirim? İkinci durumsa aşağıda bulunan resimdeki RGB kablosunu nasıl bir dönüştürücüyle kullanacağım?
6B5D1CB0-2617-4504-AB3D-0EA8F1F1DBD7.jpeg

B450M PRO-M2 | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global

Anakartına baktım da hakikaten 1 tane varmış yani sırf 2 pin koymayacaklar diye 1 tane fan koymaları gerçekten ayıp ya 2018 yılında.

Çoklayıcı şunu alırsan fanlarını bağlayabilirsin.
Akasa Beşli PWM Otomatik Fan Kontrollü Fan Çoklayıcı Flexa Kablo (AK-CBFA03-45) - Fan Kontrolcü - Overclock - Bilgisayar Bileşenleri

O kablonun ne olduğunu tam anlayamadım bu açıdan ama eğer anlatmaya çalıştığın kasanın aydınlatmaları ise 12V kablosuna molexlerle bağlayıp alıyorsun.

Elindeki rgb girişi asus aura sync ve msi mystic light destekliyor, bunun haricinde çıkış olarak başka bir marka destek vermiyor bildiğim kadarıyla. Bende de aynı kasa mevcut.

Merhabalar. Phanteks Eclipse 350x kasa ve MSI B450m Pro M.2 anakartım bulunmakta fakat sistemi toplarken sadece CPU fan ve 1 adet fanı takabildim, diğer fanları nereye takacağımı bulamadım. Ayrıca kasanın ön yüzünden gelen RGB kablosunu anakart üzerinde takabileceğim bir yer sanıyorum ki bulunmuyor, bunu bir adaptör ile takmam ve bu özellikten faydalanmam mümkün müdür? Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.
Dostum aynı sorun bende de var aynı kasa aynı anakart sen sorunu çözebildin mi eğer yaptıysan banada yardım edebilirmisin kasa da şuan 1 fan var ayrı 1 fan gelmedi yanında ben 2 adet fan aldım ama bilgisayarcı takamadı uyumlu değil dedi

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı