Phanteks Eclipse P400a RGB White nasıldır?

Bütçe
3000

NoiNO

Centipat
  • Alınır mı?
  • Egzoz fanı mevcut mu?
  • Sıvı soğutma ya da işlemci fanı sığar mı? (Arctic Freezer 34 e-Sports Duo gibi)
  • Kaç TL verilir?
  • 3 fan yeterli olur mu? (yayın açıyorum)

Inventus'ta şu an çok iyi fiyatta, ben aldım şahsen, gelmesini bekliyorum. Kule tipi soğutucular takılıyor fakat maalesef radyatör desteği yok, ama ön tarafa takılabiliyor. Egzoz fanı da mevcut değil, kendin takman gerekiyor, ön tarafta 3 DRGB fan ile geliyor.

Ön tarafta 3 fanla geliyor sanırım. Birini arkaya alabilirsin.

Üst tarafta hiçbir şekilde radyatör desteklemiyor. Ancak normal fan desteği var. Ön taraf 360mm radyatör destekli.

160mm CPU soğutucu desteği var diye hatırlıyorum.

Inventus'ta şu an çok iyi fiyatta, ben aldım şahsen, gelmesini bekliyorum. Kule tipi soğutucular takılıyor fakat maalesef radyatör desteği yok, ama ön tarafa takılabiliyor. Egzoz fanı da mevcut değil, kendin takman gerekiyor, ön tarafta 3 drgb fan ile geliyor.

Egzoz fanı önerisi verebilir misiniz?

Ön tarafta 3 fanla geliyor sanırım. Birini arkaya alabilirsin.

Üst tarafta hiçbir şekilde radyatör desteklemiyor. Ancak normal fan desteği var. Ön taraf 360mm radyatör destekli.

160mm CPU soğutucu desteği var diye hatırlıyorum.

Radyatör ün üst veya yanda durması bir şey etkiliyor mu şimdi ben sıvı soğutma takabilir miyim?

Direkt model bilmiyorum ama marka olarak Arctic veya Cooler Master fan önerebilirim, bütçene uygun olarak modellerine bakabilirsin.

Radyatör ün üst veya yanda durması bir şey etkiliyor mu şimdi ben sıvı soğutma takabilir miyim?
Ön tarafa sıvı soğutma takabilirsin. Ama;

Sıvı soğutmayı öne takarsan kasanın ana temiz hava alma yolunu tıkamış oluyorsun aslında. Üst ve arkadan sıcak havayı tahliye edersin ancak içeriye yeterince soğuk hava girmemiş oluyor.

Bu yüzden sıvı soğutma genelde üst tarafa konumlandırılıyor.

P12 de güzel fandır. Alabilirsin onu.

Yeterli olur mu hocam yayın falan açmayı planlıyorum?
İşlemci ve ekran kartınızın modeline göre değişmekle birlikte sıkıntı olacağını düşünüyorum.

Geri
Yukarı