Phanteks P300 Kasaya Fan Önerisi

Gus Fring

Kilopat
RTX 2060 ve R5 2600 sistem topladım ancak kasada sadece egzoz fanı var ve yetersiz olduğunu düşünüyorum. Aynı egzoz fanından 2 tane daha mı alsam yoksa farklı tavsiyeniz var mı? 3 pin girişli ancak bunu anakartta nereye takacağımı tam bilmiyorum bu konuda yardımcı video atabilir misiniz?

Anakart üzerinde “FAN_1” gibi şeyler yazar.
Ben Akasa’nın Viper serisi fanlardan aldım. Öne 14 CM, diğer yerlere 12 CM kullandım.
Taktıktan BIOS ayarlarndan fanı PWM olarak seçiçeksin. Bu sayede ihtiyacı kadar hızlanıp yavaşlar.

Aynı fandan almana gerek yok. Kasanın önü için hava akışı iyi performanslı iki tane 140 MM PWM fan alabilirsin. Kablo bağlantıları için anakart modelini belirtirsen daha iyi olur.
Anakart MSI B450M Gaming Plus. Fan bağlantısını yaparken arka taraftaki kablolama yerinden geçirmem şart mı?
Ayrıca tavsiye edebileceğiniz sessiz fan var m?

Arctic bionix serisi sessizdir ayrıcı Akasa viper modelini son rpm hızına getirmediğiniz takdirde ses sorunu yaşanmaz.

Anakart MSI B450M Gaming Plus. Fan bağlantısını yaparken arka taraftaki kablolama yerinden geçirmem şart mı?
Ayrıca tavsiye edebileceğiniz sessiz fan var mı?

Anakartında bir CPU iki SYS Fan girişi varmış. İşlemci fanı CPU, kasadaki tek fan SYS fan girişine takılmışsa boşta kalan tek SYS fan girişini kullanabilirsin. Kasaya birden fazla fan takacaksan, hariçten fan çoklayıcı kabloya ihtiyacın olacaktır.

Nanokatalog hariç başka yerde seçeneklerin kısıtlı ve pahalı olacaktır. Önerebileceğim sessiz fan Cougar Vortex veya Akasa Viper olur.

Anakartında bir CPU iki SYS Fan girişi varmış. İşlemci fanı CPU, kasadaki tek fan SYS fan girişine takılmışsa boşta kalan tek SYS fan girişini kullanabilirsin. Kasaya birden fazla fan takacaksan, hariçten fan çoklayıcı kabloya ihtiyacın olacaktır.

Nanokatalog hariç başka yerde seçeneklerin kısıtlı ve pahalı olacaktır. Önerebileceğim sessiz fan Cougar Vortex veya Akasa Viper olur.
Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Son bir sorum olacak sizce 1 fan sıkıntı yaratır mı? Yoksa idare edebilir mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı