Phanteks P400A DRGB vs P360A DRGB

P400A DRGB vs P360A DRGB+SK120 DRGB Fan

• Oy verenlerin toplamı
    36
Beyler ilk kez bilgisayar topluyorum da, P360A da şu kabloların ne işe yaradığını ve nereye takmam gerektiğini söyler misiniz?
1- M/B D-RGB 3-pin (etikette böyle yazıyor)
2- D-RGB fan (kapaklı) (etikette böyle yazıyor)
3- SATA (SATA ne biliyorum ama, kasada bu kablonun karşılığı neresi? Ön taraftaki 2 HDD yuvasının da anakartın arkasındaki SSD yerlerinin de kablo girişi yok, anladığım kadarıyla kendimiz PSU ve anakarttan çekeceğiz. Yanlışsam düzeltin lütfen.
4- Bir de şu fotoğraftakiler.

23.jpg

22.jpg

21.jpeg

@The Man From E.A.R.T.H. @The Tan @BerkayZ87

3 pin olan DRGB çıkış, başka DRGB ürün alırsan kontrolcüye bağlaman için.
4 pinler fanlardan geliyor, anakarta bağlayacaksın.
Kasadan çıkan SATA ise kontrolcü ve ona bağlı LED'lere güç veriyor.
Cevap için teşekkürler hocam.
Bir de şu fotoğraflardakine bakar mısınız, bunlar nereye?
Biri rgb girişine herhalde ama rgb girişleri 4 pinli bende, rainbow girişleri 3 pinli.

*Şuan bizde mevcutta kontrolcü olduğu için SATA'yı bağlayacağız değil mi?

Dosya Ekleri

• 24.jpeg
    24.jpeg
    39,6 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Sağdaki 3 pin ARGB giriş, ARGB bir şey alırsan kontrolcüye bağlamana yarıyor. Soldaki de destekliyse anakarta bağlayıp anakart üzerinden yazılım kontrolü olanağı sağlıyor.
SATA'yı her halükarda bağlaman lazım, kasa dahili LED şeritine ve fanlardaki LED'lere falan güç gitmez yoksa.

Sağdaki 3 pin ARGB giriş, ARGB bir şey alırsan kontrolcüye bağlamana yarıyor. Soldaki de destekliyse anakarta bağlayıp anakart üzerinden yazılım kontrolü olanağı sağlıyor.
SATA'yı her halükarda bağlaman lazım, kasa dahili LED şeritine ve fanlardaki LED'lere falan güç gitmez yoksa.
Teşekkür ediyorum hocam.
@The Man From E.A.R.T.H. @The Tan
KAsayı kurdum arkadaşlar, yalnız üstündeki fanla ilgili düğmelere basınca hiçbir değişiklik olmuyor.
Rgb girişini anakarta bağladığım için mi acaba?

Son düzenleme:
Evet, eğer anakarta bağladıysanız o düğmeler işe yaramaz. Hayırlı olsun varsa bir fotoğraf alırız.
Benimki sade hocam. Bir de etraf dağınık :)
Arkadaşlar, telefon kulaklığının mikrofonunu kullanmak istiyorum, bunun için mikrofon çoklayıcı(y splitter) aldım, anakart girişlerinde mikrofon çalışıyor ama ön panelde çalışmıyor. Sebebi nedir acaba? (Kulaklık çalışıyor)

Son düzenleme:
Merhaba benim MSI B450M Gaming anakartımda ARGB desteği yokmuş. Eğer P360a RGB alırsam fan renklerini değiştiremez miyim? Ayrıca fan ışıklarını tamamen kapatabilecek miyim?

Geri
Yukarı