Phanteks P400A DRGB vs P360A DRGB

P400A DRGB vs P360A DRGB+SK120 DRGB Fan

• Oy verenlerin toplamı
    36
Hayırlı olsun. :)

İyi günlerde kullan.
Teşekkür ederim :). Eğer derslerden boğulup da planlarımı hayal etmezsem kasa incelemesiyle beraber yaptığım eklerle alakalı da hangisi değer hangisi değmez türünden bir planım var ama bakalım bu planı uygulama imkanım olacak mı :).

Henüz ulaşmadı, tahminen yarın ulaşacak, eğer ulaşmazsa ben kasaya ulaşmayı planlıyorum. Halihazırda kasa olmayınca sistem 50 farklı yerde parça parça duruyor :D.
O duyguyu biliyorum =D
Ben de karar veremedim o kadar çok çeşit varki f/p açısından insan kararsız kalıyor. Yine kasa bakarken indirimlere bakayım dedim sizin kasayı gördüm 716 liraya geliyor. Alsam mı diye düşündüm bir aklım da Aerocool Hawk duo var gerçi bu ikisinden fazla var aklımda ama almışken bir tane alayım 10 sene 15 sene götürsün istiyorum şuan ki kasam 12 yıllık içindeki sistem ise bu şekilde.

Ekran kartı: Gigabyte Aorus RTX2080.
Anakart: MSI X570 Edge Wi-Fi
İşlemci: AMD Ryzen 3700X.
Soğutucu: Arctic Duo kule tipi.
PSU: EVGA 750W.
RAM: Neo 2×8 3600MHz 16 GB RAM

Sen hangi modeller arasında kaldın, Airhawk ve P360A arasında mı?
Kasa biraz önce geldi, şimdi sistemi içine koyacağım. İzlenimlerimi yazarım, zaten inceleme yaparsam ayrı konu açarım.
20201125_152340.jpg

Wraith Prism'in ne kadar chunky olduğunu unutmuşum :D.
20201125_152353.jpg

Son düzenleme:
Merhaba, kasanın kurulmuş halinde fotoğrafını gönderebilir misin?

Ayrıca kasanın hava akışı hakkında bilgi verir misin?

Ben de sistemi topladım, tüm parçalar kutuda duruyor. 😁

Merhaba, kasanın kurulmuş halinde fotoğrafını gönderebilir misin?

Ayrıca kasanın hava akışı hakkında bilgi verir misin?

Ben de sistemi topladım, tüm parçalar kutuda duruyor. 😁
Elimde düzgün fotoğrafı yokmuş. Hava akışı tek kelimeyle muhteşem ötesi, şimdilik arkaya fan bile almadım sadece ön fanlarla kullanıyorum ama arka fanın eksikliğini hiç hissetmedim. Kasa çok iyi. Arka fanı da alacaktım zaten konuda o da bayağı konuşuldu ama araya ekstra şeyler girince ve bu haliyle de çok iyi olunca erteledim, bir ara direk kasa modifikasyon kiti gibi dikey montaj kitini ve üste 240'lık sıvı soğutmayla arka fanı almayı planlıyorum.

Konuyu geç gördüm. Kusura bakmayın. P360A önerim olacaktır. P400A her ne kadar iyi olsa da bazı eksileri var. P360A bunları kapatıyor. Ne almaya karar verdiniz, aklınızda bir şey var mı?
Ne gibi eksikleri var hocam?
2 kasa arasında kaldım şuan.
Elimde düzgün fotoğrafı yokmuş. Hava akışı tek kelimeyle muhteşem ötesi, şimdilik arkaya fan bile almadım sadece ön fanlarla kullanıyorum ama arka fanın eksikliğini hiç hissetmedim. Kasa çok iyi. Arka fanı da alacaktım zaten konuda o da bayağı konuşuldu ama araya ekstra şeyler girince ve bu haliyle de çok iyi olunca erteledim, bir ara direk kasa modifikasyon kiti gibi dikey montaj kitini ve üste 240'lık sıvı soğutmayla arka fanı almayı planlıyorum.
İnceleme yok mu hocam? Bir de p400a mı p360a mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı