Phatenks P500A fan ayarı nasıl yapılabilir?

Bloody111

Decapat
Arkadaşlar kasayı aldım ve kurdum, her şey düzgün çalışır gözüküyor ancak öndeki 3 fanın hızını ve renklerini nasıl kontrol edebilirim?

Arkadaşlar içinden fan kontrolcüsü çıkıyor demişti sanırım ancak öyle bir şey de yok.
İnternetten baktığımda kasanın üstünde iki tuştan kapayıp açıyorlar veya rengini değiştirebiliyorlar ama bende sabit kırmızı yanıyor. Tuşlara bastığımda da herhangi bir tepki vermiyor.

Bütün kabloları taktım sadece USB 3.1 ve bir tane 3 pinli bir sürü kablonun bir birine bağlı olduğu büyük ihtimalle fandan gelen bir kablo onu takamadım. 3 pinli herhangi bir giriş yok. Aynı şekilde USB 3.1 içinde bir giriş bulamadım.

Anakart: MSI Tomahawk MAX

Resimdeki sağdaki kabloyu takacak yer bulamadım. Soldaki kabloyuda diğer bir kablonun ucu ile birleştirdim doğru mu yaptım emin değilim.

Dosya Ekleri

• pin.jpg
    pin.jpg
    122,2 KB · Görüntüleme: 34
Işık yanıyorsa güç gidiyordur. O üzerinde 3 pin olan kabloyu ucunu dönüştüren bir kablo yok mu?

Fanlar şu an çalışıyor onda bir sıkıntı yok hatta egzoz fanın kırmızı rengiyle entergre bir şekilde çalışıyor ancak üstteki tuşlar ile renklerini kontrol edemiyorum, kapayıp açamaıyorum.

Dışa 3 pin olan kabloyu başka içe doğru 3 pinli olan bir kablo ile bağladım ancak resimdeki o sağdaki 3 pinli kabloyu hiçbir yere takamadım.

Fanlar şu an çalışıyor onda bir sıkıntı yok hatta egzoz fanın kırmızı rengiyle entergre bir şekilde çalışıyor ancak üstteki tuşlar ile renklerini kontrol edemiyorum, kapayıp açamaıyorum.

Dışa 3 pin olan kabloyu başka içe doğru 3 pinli olan bir kablo ile bağladım ancak resimdeki o sağdaki 3 pinli kabloyu hiçbir yere takamadım.
Fanlardan çıkan 3 pinli kabloyu nereye taktın?

Yeni konular

Geri
Yukarı