Phenom II x4 965 mi fx4100 mü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zaten şuan bursum var oradan arttırdığım parayı biriktiriyorum oda 800 TL civarında etti,babam ne kadar destek verir bilmiyorum..
Yazın çalışmayı düşünüyorum çalışırsam temmuza kadar sabredersem HD 6850 yi alırım..
Dediğiniz mantıklı geliyor ama yaklaşık 4 senedir adam gibi oyun oynamıyorum pentium 4 ve x1650 ile idare ediyorum bakalım düşüneceğim.. Çok sağolun tavsiye ve yardımlarınız için..
Düzenleme:
Aklıma geldi şimdi.. Benim HD 6850 almamın pek bir anlamı olmayacak aslında.. Çünkü monitör olarak samsung sync master 793df var ve max. çözünürlük 1280*1024.. Üstelik dvi girişi yok yani hd 6850 alırsam dvi vga dönüştürücü almam gerecek ki buda performans düşüşünü sebebiyet verir.. O çözünürlükte sanırım çoğu oyunu tüm ayarlar açık şekilde HD 6750 de açar..
Bu durumda bir iki sene sonra yeni bir monitör ve he 7000 serisinden bir kart alırım belki.. Zaten benim için x1650 den sonra hd6750, hd 7970'ten farksız..

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya şuan HD 6850 yerine HD 6790 alsan da paran asus m5a97 karta yetmiyor :D

Asus M5A97 alacaksan bir yerlerden ödünç vermen gerekecek. Yok ben HD 6790 ve dandik bir anakart alacağım dersen saygı duyarım.

Paranın gözü kör olsun :D Ama öyle yaparsan 1 ay sonra şunu diyeceksin :

Keşke 1 ay geç alsaydım da ekran kartını en azından anakartım m5a97 olurdu diyeceksin. Gerçekten şuan aklında olan anakarta göre % 30 daha hızlınır bilgisayar.

Kendimden örnek veriyorum 880 yonga setli bir anakartı mejburiyetten aldım. Kasam büyük olsa hiç düşünmem ekran kartını biraz daha geç alırdım ve sonuçta M5A97 yi kasaya takardım.
Bunca söylenenlere rağmen 870 yonga setli bir anakart alırsan performansı %30 düşürmüş olacaksın M5A97 ye göre.

Normalde benim sistemimin iletişim hızı m5a97 ile 3.4 olması gerekirken bu anakart yüzünden(880 yonga seti) 2.6 gibi bir düzeyde.
Verdiğin paranın hakkını almak istiyorsan M5A97. Aceleye getirme hiçbir şeyi.

Birde söylemeyi unutmuşum DV-VGA dönüştürücü yü kafana fazla takma. Sandığından çok daha az etkileyen bir unsur.

https://www.technopat.net/forum/led-lcd-ve-3d-monitorler/4407-dvi-girisi-cok-mu-onemli.html
Bu forumu okursan ne demek istediğimi anlayacaksın.

Zaten ben m5a97 de karar kıldım.. Gerekirse dediğiniz gibi yapacağım.. Ayrıca hd 6790 ı düşünmüyorum alırsam hd 6850 veya 6750.. 6750 tabii ki daha zayıf ama 178 TL olduğu için benim gibi birine cazip geliyor.. Yinede her türlü m5a97 yi alacağım inşallah ikna ettiniz beni :D
Benim korktuğum bir şey daha var: kasamı alalı 8 yıl oluyor ve atx mi mini atx mi yoksa at mi bilmiyorum.. Markası casecom üstünde comport yazıyor beyaz renkli.. Onun dışında modeli yazmıyor.. Ama ölçtüm kasayı 42 e 40 mıydı neydi.. İçindeki anakartın olduğu bölümüde ölçtüm m5a97 ye tam oturuyor..

Tamam o zaman çok teşekkürler yardımlarınız için şimdilik son kararımı uygulayacağım ama konuyu yinede haziranın başında hortlatırım almadan önce son kez..

Konuyu bulandırmak istemiyorum ama neden konsol düşünmüyorsun? Benim konsollara karşı önyargım vardı. Sonra XBOX 360 Slim aldım ve konsolda oyun oynamanın keyfini yaşadım adeta... Bi düşün derim...

Sağol abi önerin için ama onun içinde yeni tv gerekecek.. 20 yıllık tüplü tv var :D
Üstelik bilgisayar şuan ki haliyle kullanılmıyor inan.. Sana geçen sene mesaj atmıştın hatta en saçma sorular bölümünede koymuştun sorumu sistem 7,5 yıllık değişmek zorunda yani :D
Düzenleme:Bu arada aklıma geldi şuan kullandığım parçaları satacağım.. Ama hangi parça ne kadar eder 2. elden bir bilgim yok, kesinlikle site içinden satış yapmıyorum sadece tahmini bir fiyat isteyeceğim sizden inşallah forumun kurallarına ters düşmüyorumdur..

Gigabyte GA-8IPE1000-G
intel pentium 4 3.0 ghz
ATI Radeon x1650 pro 512 mb
PC3200 DDR SDRAM 1GBX2 64X8DDR P
SAMSUNG SP0812C ATA Device (80 GB, 7200 RPM, SATA)
everest eps-1460a 280 watt

Sistem işte bu.. İnternette baktım biraz bazıları Pentiumu 65 tl ye satmış bazıları anakartı 70 tl ye satmış ben hepsini 200 tl ye satabilir miyim sizce?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı