Phenom II X4 b35 ve R7 240 Uyumu

Mertttt

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.
Foruma yeni katıldım birşey sormak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Sistemime hangi ekran kartını takabilirim yuksek bir ekran kartı taksam darboğaz yapar mı? Sistem iyi mi onu öğrenmek istiyorum.

sistemim şöyle:

AMD Phenom II X4 b35
Ekran kartım R7 240

Ana kartımı bilmiyorum ama üstünde DDR2 M3 falan yazıyor markasını görmedim.

RAM'larim 2 adet 4 GB DDR2 Kingston CPU-Z'den baktıgımda onu pek anlamıyorum. Ama MHz'lerde 800 yazıyor bu RAM'lerin hızı mıdır RAM seçimini nasıl yapmam gerekiyor.

Simdi ben bu sisteme DDR3 RAM takabilir miyim ? Artı bu sistem için R9 280X tarzında yüksek bir ekran kartı takılabilir mi ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.
Foruma yeni katıldım birşey sormak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Sistemime hangi ekran kartını takabilirim yuksek bir ekran kartı taksam darboğaz yapar mı? Sistem iyi mi onu öğrenmek istiyorum.

sistemim şöyle:

AMD Phenom II X4 b35
Ekran kartım R7 240

Ana kartımı bilmiyorum ama üstünde DDR2 M3 falan yazıyor markasını görmedim.

RAM'larim 2 adet 4 GB DDR2 Kingston CPU-Z'den baktıgımda onu pek anlamıyorum. Ama MHz'lerde 800 yazıyor bu RAM'lerin hızı mıdır RAM seçimini nasıl yapmam gerekiyor.

Simdi ben bu sisteme DDR3 RAM takabilir miyim ? Artı bu sistem için R9 280X tarzında yüksek bir ekran kartı takılabilir mi ? Yardımcı olursanız sevinirim.
Anakartın fotoğrafını atarsan modelini anlamaya çalışırız. R7 240'la çalışır bir sorun olmaz ama GTX750Tİ da bile darboğaz olmuyor diye duymuştum ama emin değilim. Ramlerin gayet iyi orda bir sıkıntı yok ama yüksek ihtimalle DDR3 takamazsın. R9 280X zaten eski bir kart ama işlemcine fazla güçlü kalabilir darboğaz oluşabilir ama bu konuda da net bir şey diyemem.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı