Çözüldü Phenom II X6 1090T ve HD7850 Tabanlı Sistemin Performans Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yesilersen

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, benim birkaç sorunum var. Oyunlarda kasma yaşıyorum.
Windows 7 64bit yükledim aynı, Windows 8.1 Pro yükledim yine aynı.
Artık uğraşmaktan bıktım diyebilirim. Sizin anlayacağınız kafayı yemek üzereyim.
Sorunun güç kaynağının verimsiz olmasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Aşağıda resimler eklidir.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran Alıntısı.PNG
indir.jpg

Çözüm
Tamam şimdi beta olan sürücüyü indirip deneyeceğim...

Betayı kurdum bir degışıklık yok maalesef bu arada Windows 7'ye donuş yaptım ama sorun hala aynı.

Bir de anakartın sürücü güncellemesi yapmam gerekiyor mu ve bunu nasıl yapabilirım?

Sorun çözülmüştür anakart değiştirildi...
Dostum, bunun birden çok sebebi olabilir. Driver'den tut sıcaklık değerine kadar. İlk önce Win 8.1'i update et. Sonra sürücüleri güncelle. AİDA 64 ile sistemi oyunlarda test et. Bakalım baskı altında ne kadar ısınıyor.

ewet anlıyorum ben yeni bı tane güç kaynagı aldım ve baya degişiklıkler oldu
işlemciyi yük altına soktum ortalama 50 dereceyi geçmedi aşagıda testıne bakabılır sınız
hala ufak da olsa sıkıntılar devam etmekde .
Ekran Alıntısı.PNG

Sıcaklık ve Driver en büyük iki etken. Driver kaldırıp, temizinden kurun sitesinden indirip. Olmadı 8.1.3 kurun temizinden.

Nvidia'da DDU diye bir program kullanıyorduk. AMD için kullanılıyor mu bilmiyorum. Program Ekle/Kaldır'dan AMD ekran kartın ile ilgili ne varsa kaldır. Sonra kendi sitesinden en son sürücüyü indir. Sıcaklık problemi yoksa düzelecektir.

peki amd nin hangi sürücüsünü kurayım sizce
iki tane var bi tanesi beta vesiyonu hangisini kurayım

Ekran Alıntısı.PNG

birde windows 8.1 dosyaları silmeden tüm sürücüleri sıfırlama işlemi var onu tavsiye edermisiniz o zaman tüm herşeyi baştan kurmuş olurum daha iyi olmazmı sizce..

bu bahsetdiği en üstdeki işlem tüm sürücüleri dosyaları kaybetmeden sıfırlıyor o işlemi yapsam ardından dediniz gibi yüklesem nasıl olur peki ..Ekran Alıntısı.PNG

temiz sürücü kurulumu nasıl yapılır yokmu yardım edecek ..

temiz bir ekran kartı sürücü kurulumu nasıl yapılır yokmu yardım edecdek

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    83,1 KB · Görüntüleme: 338
Program Ekle/Kaldır'dan kaldırdıysanız Beta olan sürücüyü kurun.

Tamam şimdi beta olan sürücüyü indirip deneyeceğim...

Betayı kurdum bir degışıklık yok maalesef bu arada Windows 7'ye donuş yaptım ama sorun hala aynı.

Bir de anakartın sürücü güncellemesi yapmam gerekiyor mu ve bunu nasıl yapabilirım?

Sorun çözülmüştür anakart değiştirildi...

Çözüm
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı