Phenom II X6 1100T ve 6850 Tabanlı Sistemde Donma Sorunu

ClaweRa

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar. Kendime topladığım sistemden bir türlü istediğim randımanı sağlayamadım acaba bir yerde yanlış bir şeyler mi yapıyorum. Sizin bilgilerinize ihtiyacım var.

Sistem bileşenleri aşağıdaki gibidir :

Kasa : Thermaltake 700w Thermaltake Commander Full Siyah 700W PSU'lu MidTower Kasa VN470B1W2E PC Bileşenleri - Kasalar Ucuzcity

İşlemci : Amd T1100 x6 AMD Phenom II X6 1100T Black Edition Thuban 6-Core 3.3GHz, 3.7GHz Turbo Socket AM3 125W Desktop Processor HDE00ZFBGRBOX - Newegg.com

Anakart : Gigabyte FXA-UD-3 GIGABYTE - Motherboard - Socket AM3+ - GA-990FXA-UD3 (rev. 3.0)

Bellek : Kingston HyperX 8gb DDR3 1600 www.vatanbilgisayar.com: 8GB Hyperx Genesis DDR3 1600MHz CL9 Kit PC Ram - Vatan Bilgisayar

Ekran Kartı : Asus EAH-6850 Ekran Kartı - EAH6850 DC/2DIS/1GD5 - ASUS

HDD : 3 adet Western Digital 2TB hothardware.com: Western Digital 2TB Caviar Green Power Hard Drive

1 adet Sistem kurulumu yapmak için alınmış 500 gb Toshiba www.vatanbilgisayar.com: Toshiba 3.5" 500Gb Sata 3.0 32Mb Önbellek 7200Rpm Harddisk - Vatan Bilgisayar

Cpu Sogutucu : Thermaltake JİNG Thermaltake çift fanlı Jing CPU soğutucusunu sundu - hARDWAREMANIA

Sistem cok donuyor. Cpu sürekli %10-20 dolaylarında geziyor. Format atmak filan kar etmiyor. Bariz yavaşlık tepkisizlik göze çarpıyor acaba AMD işlemci yüzünden mi böyle yoksa gercekten sistemdeki bir hata mı buna neden oluyor.

Degerli görüşlerinizi bekliyorum . Saygılarımla.

İşlemcin vede ekran kartın çok saçma seçimler olmuş ekran kartı güncel bir kart değil işlemci de değil, AMD tarafında en düşük bir FX6300 işlemci olmasından yanayım. CPU düzeyin normal işlemcin ve ekran kartını yenilersen güzel bir sistem olur, ayrıca 6 TB HDD'ye ne gerek vardı? :D

Eskiden internet cafe işletiyorduk güzel bir arşiv vardı yok olup gitmesin diye 8 tb depolamıştım bir hdd bozuldu .. müzik film eğitim setleri filan dolu anlıyacagınız bu pc den evvel superonline dan aldıgım intel pc bundan cok cok daha başarılıydı (Intel® Pentium® E5500 İşlemci (2,80GHz, 2MB L2 800Mhz))..
Ben şimdi bu pc yi nasıl stabil hale getiririm. bu işlemciyimi değişmem gerek yoksa ekran kartınımı ? deli ediyor beni chrome calısıyor sadece %15 cpu :(

Eski işlemci ve ekran kartı olabilir ama bence hala taş gibiler. Saygısızlık olarak anlamayın. :)

yok est. neden öyle anlıyım :)

Sistemi 1-1,5 sene kadar önce topladım. virüs sıfır hdd alıp tek hdd ile denedim. virüs taraması dahil herseyi yaptım ilk topladıgım gunden beri sorunlu ben bi uyuşmazlık mı yaptım diye düşünüyorum o yüzden böyle bir konu açma gereği duydum saygılar.
Sistemi ne zaman topladınız ? İşletim sistemi ne ? Virüs taraması yaptınız mı ?

Sadece chromeda %15 cpu kullanıldığına göre virüs olabilir. Bir tarat.

Kusura bakmayın biraz geç geldi. Bir uyuşmazlık yok parçalarda.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı