Phenom II X6 1090T ve RX 560 sistemde FPS düşüşü

SonVeda

Centipat
Merhabalar, sistemimde Radeon HD 4670 kullanıyordum. Daha sonrasında Asus RX 560-2G modelini taktım ve driver kurulumu yaptım. Yaparken dahi bir şeyleri açarken bilgisayar zorlanıyordu. LoL'e girdim, FPS ilk başta iyice arttı, 150 FPS civarı gösteriyordu. Ama fight anında FPS drop yedi ve 0'a kadar düştü.

Sistem:
GA-MA770T-ES3
AMD Phenom II X6 1090T
4 GB 1333Mhz RAM
400W Gigabyte PSU
Güncel
Güncel
Güncel

Son düzenleme:
Merhabalar, sistemimde Radeon HD 4670 kullanıyordum. Daha sonrasında ASUS RX 560-2G modelini taktım ve driver kurulumu yaptım. Yaparken dahi bir şeyleri açarken bilgisayar zorlanıyordu. LoL'e girdim, FPS ilk başta iyice arttı, 150 FPS civarı gösteriyordu. Ama fight anında FPS düşmesi yedi ve 0'a kadar düştü.

Sistem:
GA-MA770T-ES3
AMD Phenom II X6 1090T
4 GB 1333MHz RAM
400W Gigabyte PSU
Güncel
Güncel
Güncel

PSU yetmez 400W düşük 500 alırsan daha iyi bir performans alırsın çünkü aynı sistem bende de var ve 500W PSU
Merhabalar, sistemimde Radeon HD 4670 kullanıyordum. Daha sonrasında ASUS RX 560-2G modelini taktım ve driver kurulumu yaptım. Yaparken dahi bir şeyleri açarken bilgisayar zorlanıyordu. LoL'e girdim, FPS ilk başta iyice arttı, 150 FPS civarı gösteriyordu. Ama fight anında FPS düşmesi yedi ve 0'a kadar düştü.

Sistem:
GA-MA770T-ES3
AMD Phenom II X6 1090T
4 GB 1333MHz RAM
400W Gigabyte PSU
Güncel
Güncel
Güncel

Sana bir şey sorabilir miyim aynı işlemci bende de var GHz kaç seninkinin 3.2 herhalde benim anakartım MS7641 AM3 ama bende işlemci 1.4 gözüküyor nedeni ne acaba?

Son düzenleme:
400W PSU bu sistem için yeterli. 4 GB daha RAM alırsan sistemin biraz daha performanslı olur. Birde yük altında işlemci sıcaklığını kontrol et. 1090T fazla ısınan bir işlemci ve yük altında aşırı ısınıyorsa frekans düşürebilir. Bu da drop yemene sebep olur.

400W PSU bu sistem için yeterli. 4 GB daha RAM alırsan sistemin biraz daha performanslı olur. Bir de yük altında işlemci sıcaklığını kontrol et. 1090T fazla ısınan bir işlemci ve yük altında aşırı ısınıyorsa frekans düşürebilir. Bu da drop yemene sebep olur.

İşlemcim şu anda 45 derece normal mi GTA 5 oynarken High'da 60 derece oluyor ve akıcı işlemcim neden 1.4 GHz benim yahu normalde 3.2 olması lazım bunu anlamıyorum

BİOS güncel değilse BİOS'u güncelle. 1.4 GHZ'da çalışıyor olsaydı gta 5 gibi bir oyunda akıcı olmazdı. BİOS değerlerini yanlış gösteriyor olabilir.

Geri
Yukarı