Phenom (tm) II X4 965 Sistem Upgrade

murat1186

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım konu yeri yanlış olabilir belki kusuruma bakmayın benim 6-7 ay önce bi kasam vardı ddr2 sistemiydi malesef anakartım yandı ve sistemi değiştirmek zorunda kaldım ddr3 bi sistem dizmeye karar verdim Ozaman Fazla bir bütçem yoktu 500 tl lik bi bütçem vardı ve sadece anakart,işlemci ve ram almaya yetti param ve aldım

İşlemci : AMD Phenom (tm) II X4 965 Processor 3.40 GHz
Ram : 4 GB - DDR3 - 1600 MHz
anakart : Gigabyte ultra durable 4 GA-78LMT-S2PT

Şu anki sistem bu ve 400 tl param var bu sisteme yakışır bi ekran kartı ile power suplly lazım bu sistem için 400 tl lik bi ekran kartı ve power önerin Ankarada yaşıyorum önerilen çoğu parçayı bulabilirim bide sistemim hakkında iyi kötü yorum atarsanız sevinirim :)

Aynı işlemciyi bende kullanıyorum . Eski bir işlemci olmasına rağmen hala AMD nin oyun üzerine güçlü işlemcilerinden biri :) Kullanan biri olarak ekran kartını Sapphire 7850 1 gb 256bit öneririm. Hafta sonları 368 tl ye kadar düşüyor. 100 tl daha ekleyip 500 yapabilirsen limitini 550w bir psu rahatlıkla işini görecektir.

Arkadaşımızın toplam 400 TL'si var. Ve bu paraya ekran kartı ve power almak istiyor. Sadece ekran kartı değil.

@murat1186 elinizde power nedir ? Fotoğraf atabilir misiniz ? 
Ekran Kartı : Asus 7790 324 TL 20% indirimli fiyatı
Power Supply : 500 W 80 Plus 161 TL 20% indirimli fiyatı

Toplam : 485 TL. Hafta sonu 30% indirimi ile 435 küsüre tekamul ediyor. Tavsiyem az sabret seçimlerden sonra doların düşeceğine inanıyorum. :)

80+ olmayan psu zaten öneriyoruz neden derseniz buradaki bütün üyeler sistem toplarken kasa içindeki psu birlikte tavsiye ediyor ve çoğun 80+ sertifikası yok.

PSU harici olarak alınıcaksa tercih edilmelidir. 80 Plus ile aynı güçteki 80 Plus olmayan güç kaynakları arasındaki fiyat farkı 30 lira gibi küçük bir rakam. Bu fiyat farkı artan watta göre değişkenlik gösterebilir.

ilginiz için teşekkürler kusuruma bakmayın okuldaydım öğrenciyim ekran kartımı seçtim HD7770 Edition GDDR5 1GB 128Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı - Amd Ekran Kartı bunu alıcam Şu anki power ım 300 w malesef çok düşük power olarakda kafama bu yattı TAURO SERİSİ 80PLUS 500W GÜÇ KAYNAĞI - Güç Kaynakları ve Bilgisayar Power Modelleri - Vatan Bilgisayar 440 lira oluyo indirimli fiyatlarıyla Öneren arkadaşlara teşekkürler ederim ama sizce bunları alsam pc de oynayabileceğim oyunlar neler olur ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı