Phenom x2 545 İçin Ekran Kartı Önerisi

B.B.

Decapat
Yer
Bitchfield, England
Eski ekran kartım bozuldu, yeni ekran kartı almam gerek. Bozulan ekran kartım Nvidia GeForce GTS 250 GDDR3 1GB 256Bit idi.

İşlemci: AMD Phenom II X2 545 Processor (2 CPUs), 3.0GHz
Power Supply: 350w

Bilgisayarıma uygun alabileceğim ekran kartı var mı? Bilginize güveniyorum. Arkadaşım, NVIDIA GeForce GT 1030 alabileceğimi söyledi, bu ekran kartı sistemime uygun mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, uygundur. Ama bence değmez. 2. El GTX750Ti, GTX750 veya GT1030 modellerine bakmanızı öneriyorum.

Sistem büyük ihtimal ddr2.
Gt 1030 aldın diyelim güncel oyunlarda mediumdan ileri gidemezsin .
Güç kaynağının degişmesi gerek oda bir masraf.
Nerden baksan 700 tl gibi bir kaybın olacak değecekmi tabiki hayır .
Tavsiyem 2 bin tl bandında apu kasa topayıp ileride ekran kartı eklemen

Sistem büyük ihtimal ddr2.
Gt 1030 aldın diyelim güncel oyunlarda mediumdan ileri gidemezsin .
Güç kaynağının degişmesi gerek oda bir masraf.
Nerden baksan 700 tl gibi bir kaybın olacak değecekmi tabiki hayır .
Tavsiyem 2 bin tl bandında apu kasa topayıp ileride ekran kartı eklemen
Dedikleriniz doğru, ve mantıklı. Aslında Gt 1030 beni idare etse yeter, tutup da oyunları ultrada oynayacak değilim.
Gerçekten de sistemim eski, zaten bilgisayarımın Witcher 3 (ki bu oyun bile eskidi) gibi oyunları kaldıramayacağını çok iyi biliyorum. Daha çok iyi bir sistem istemeyen oyunları ve birkaç çizim programıyla meşgul oluyorum.
APU mantıklı ama şuan için ona para ayıramayacağım, belki daha sonra.

Dedikleriniz doğru, ve mantıklı. Aslında Gt 1030 beni idare etse yeter, tutup da oyunları ultrada oynayacak değilim.
Gerçekten de sistemim eski, zaten bilgisayarımın Witcher 3 (ki bu oyun bile eskidi) gibi oyunları kaldıramayacağını çok iyi biliyorum. Daha çok iyi bir sistem istemeyen oyunları ve birkaç çizim programıyla meşgul oluyorum.
APU mantıklı ama şuan için ona para ayıramayacağım, belki daha sonra.

Güç kaynağınız yeterli olabilir. 12W kanalından kaç A akım verdiğini bilmemiz gerekiyor. 0 GT1030 almanız kanımca çok yanlış bir hareket olur. Onun yerine 2. El alırsanız daha ucuz bir fiyata idarelik bir sistem toplamış olursunuz.

Güç kaynağınız yeterli olabilir. 12W kanalından kaç A akım verdiğini bilmemiz gerekiyor. 0 GT1030 almanız kanımca çok yanlış bir hareket olur. Onun yerine 2. El alırsanız daha ucuz bir fiyata idarelik bir sistem toplamış olursunuz.
İkinci el düşündüm ama nasıl güvenebilirim ki? Anca bulunduğum şehirde satan kişilerden test edip almam gerekiyor. İdare edecek diye de birkaç ay sonra arıza yapmasını da istemem.
Ayrıca bir sorum var;
  • Şuan için sıfır GT 1030 alsam, ileride bilgisayar topladığımda GT 1030 ekran kartını nasıl değerlendirebilirim?

İkinci el düşündüm ama nasıl güvenebilirim ki? Anca bulunduğum şehirde satan kişilerden test edip almam gerekiyor. İdare edecek diye de birkaç ay sonra arıza yapmasını da istemem.
Ayrıca bir sorum var;
  • Şuan için sıfır GT 1030 alsam, ileride bilgisayar topladığımda GT 1030 ekran kartını nasıl değerlendirebilirim?
Satabilirsiniz, aklıma gelen tek yol bu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı