Philips 165Hz vs G24F 165Hz

Bütçe
3500
Hocam marka model belirtmeniz gerekiyor. VA yazmanız yeterli değil 165 HZ'de takılmayın. Sisteminiz nedir? Ekran kartınız nedir? Bu aralar şu monitörü beğendim ama diğer seçenekleri de değerlendirebilirsin. Karşılaştırma sitelerine modelleri girerek aradaki farklara bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam marka model belirtmeniz gerekiyor. VA yazmanız yeterli değil 165 Hz'de takılmayın. Sisteminiz nedir? Ekran kartınız nedir? Bu aralar şu monitörü beğendim ama diğer seçenekleri de değerlendirebilirsin. Karşılaştırma sitelerine modelleri girerek aradaki farklara bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RX 6700 XT Ryzen 5600 sistemim var. ASUS marka VA panel Curved monitör var 3800TL vs Gigabyte var 180Hz IPS panel G24F(hoparlörü yok tercih etmek istemiyorum) VS Philips IPS 165Hz monitör var. Ben Curved'i denemek istiyorum fakat gerek yok gibi söylemler aldım. G24F tercih etmek istiyorum hem de çok fakat hoparlörü yok. Philips ghostingi çok az var ve pivot, hem de hoparlörü var. Sizce ne tercih edeyim.

Philips iyi markadır, benim ikinci monitörüm de Philips marka ama dediğim gibi hoparlörü çok iyi değil. O yüzden ben harici Logitech Z150 almıştım. İstersen bir dene orada.

ASUS'un 3800TL'ye pivot, VA, hoparlörlü, 165Hz, Curved monitörü var onu mu alayım?

VA IPS panel fark eder mi?

IPS panelde renkler gerçeğe daha yakın oluyor. Film izleyeceksen yada macera oyunları oynayacaksan IPS panel daha iyi olur renk açısından.

Philips iyi markadır, benim ikinci monitörüm de Philips marka ama dediğim gibi hoparlörü çok iyi değil. O yüzden ben harici Logitech Z150 almıştım. İstersen bir dene orada.

IPS panelde renkler gerçeğe daha yakın oluyor. Film izleyeceksen ya da macera oyunları oynayacaksan IPS panel daha iyi olur renk açısından.

Ablam ödev yaparken kağıdı falan üstüne Curved'de koyamazsın diyor ve VA panel olması biraz soğuttu. Philips alayım mı sizce?

Free-Sync özelliği de varsa alabilirsin. Masan herhalde dar, düz monitör de yeterli. Kavisli olması ne kadar etkiler kullanmadığımdan bilemiyorum.

Masam dar değil. Annem teknoloji konusunda biraz cahil kavisli deyince gözünü bozar diyor :D. En iyisi Philips almak gibi hoparlör haricinde Philips vs Gigabyte yapsak hangisi alır hocam? Philips sonradan pişman etmesin.

Philips üzmez bundan önceki monitörüm de Philips markaydı. Ben 2 kez Philips marka monitör kullandım bir sorunla karşılaşmadım. Philips kendi ekranını kendi üreten bir firma, panellerini kendi üretiyor. Görüntüleme cihazları da var hastanelerde ve televizyon da üretiyor biliyorsundur.

Gigabyte muhtemelen kendi bir firmayla anlaşmalı olup monitörü satıyordur. Gigabayte daha çok anakart, ekran kartı üreticisi.

Almadan önce monitörü orada çalıştırıp ölü piksel var mı yok mu diye iyice inceleyin. Ben Vatanbilgisayar'dan alırken yapmıştım daha önce. İtopya da yapar herhalde.

Philips üzmez bundan önceki monitörüm de Philips markaydı. Ben 2 kez Philips marka monitör kullandım bir sorunla karşılaşmadım. Philips kendi ekranını kendi üreten bir firma, panellerini kendi üretiyor. Görüntüleme cihazları da var hastanelerde ve televizyon da üretiyor biliyorsundur.

Gigabyte muhtemelen kendi bir yerle anlaşmalı olup monitörü satıyordur. Gigabyte daha çok anakart, ekran kartı üreticisi.

Almadan önce monitörü orada çalıştırıp ölü piksel var mı yok mu diye iyice inceleyin. Ben Vatan Bilgisayar'dan alırken yapmıştım daha önce. İtopya da yapar herhalde.

Evet Philips birçok yerde var. Sanırım Philips alabilirsem ölü pixel testi yapıp alacağım sağ olun iyi geceler.

Yeni konular

Geri
Yukarı