Philips 18.5 inç monitör görüntüyü mavi veriyor

canbey46

Zeptopat
Daha fazla  
Bilgisayarı toplu satın aldım uzun süredir kullanılmıyordu. Açınca mavi görüntüyle karşılaştım kablo vs sorunsuz çalışıyor. Bilgisayarcıya götürdüm 200 TL fiyat biçti monitör zaten 300 TL nasıl düzeltebilirim sorunlu olan parça nedir bilenler?

Önce sorunun neyde olduğunu anlamak lazım. Monitör başka PC'de çalışıyor mu onu test etmenizi öneririm monitörü bilgisayarcıdaki başka bir PC'ye bağlayıp.

Önce sorunun neyde olduğunu anlamak lazım. Monitör başka PC'de çalışıyor mu onu test etmenizi öneririm monitörü bilgisayarcıdaki başka bir PC'ye bağlayıp.
tv ye bağladım kasayı sorun yok kablo değiştim yine sorunlu monitörde
tv ye bağladım kasayı sorun yok kablo değiştim yine sorunlu monitörde
sorun floresanda dedi bilgisayarcı paradan kazanmak ıçın düşündüm sadece mavi gösteriyor cünkü kullanımında bir sorun yok

Son düzenleme:
@canbey46 Mavi göstermesinin floresandan kaynaklandığını sanmam. Floresan beyaz renkli bir ışık ve arkayı aydınlatıp monitörü görebilmenizi sağlıyor. Rengi maviye dönemez. Muhtemelen panel ya da devre kartında bir problem var. Birkaç yere daha sorup genel görüş almakta fayda var.

@canbey46 Mavi göstermesinin floresandan kaynaklandığını sanmam. Floresan beyaz renkli bir ışık ve arkayı aydınlatıp monitörü görebilmenizi sağlıyor. Rengi maviye dönemez. Muhtemelen panel ya da devre kartında bir problem var. Birkaç yere daha sorup genel görüş almakta fayda var.
led'i arızalıymış dediğin gibi panelide diyebiliriz yeni bir monitör aldım uygun fiyata yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı