Philips 224E5QSB/01 AH-IPS Monitör İncelemesi

Merhaba, bugün sizlere yeni monitörümü inceleyeceğim. Eski monitörüm LG L1719S'di. Sadece VGA'dı ve çözünürlüğü 1280x1024'tü.

Tasarımı: Tasarımı benim çok hoşuma gitti. Çerçevesi ve kalınlığı çok ince.

Giriş çıkış: Giriş çıkışta sadece VGA ve DVI-D var.

Kutu içeriği:
1. Monitör ve ayağı
2. VGA kablosu
3. Adaptörü

Artıları:
+ Bu fiyata IPS.
+ Kalınlığı ve çerçevesi çok hoş.
+ Kutudan VGA kablosu çıkması. (Bu devirde kim VGA kullanıyorsa...)
+ OSD'de Türkçe dil desteği olması.
Eksileri:
- DVI-D kablosunun olmaması.

Benim görebildiğim tek eksi buydu. Bana göre monitörlerde HDMI olmasına gerek yok.

Fotoğraflar:
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg

Kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama kullandığınız monitörden bende almayı düşünüyorum ama bazı yerlerde 14 ms tepkime süresi olduğuna dair bilgiler var bazı yerlerde ise 5 ms diyorlar. IPS olması oyunlarda bir problem çıkarır mı? Ben oyun için alacağım acaba deneyimlerinize dayanarak bana önerir misiniz bu monitörü? Şuan indirimde de o yüzden soruyorum. Bu konu hakkında bilgi sahibi olanlarda cevap verirse sevinirim. Teşekkürler.
@Tuna Yücer

http://www.hepsiburada.com/philips-...yar.urun.pla&gclid=CNe6rf3VrsoCFcgYGwodmYEJig

Hayırlı olsun. Sürekli ışıksız ortamda çekilmiş fotoğraflar, pek bir bilgi edinemiyoruz. :(

@Tuna Yücer Tuna bey cevap vermeyeceksiniz herhalde?
Cevap vereceğim :)

Kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama kullandığınız monitörden bende almayı düşünüyorum ama bazı yerlerde 14 ms tepkime süresi olduğuna dair bilgiler var bazı yerlerde ise 5 ms diyorlar. IPS olması oyunlarda bir problem çıkarır mı? Ben oyun için alacağım acaba deneyimlerinize dayanarak bana önerir misiniz bu monitörü? Şuan indirimde de o yüzden soruyorum. Bu konu hakkında bilgi sahibi olanlarda cevap verirse sevinirim. Teşekkürler.
@Tuna Yücer

Philips 224E5QSB/01 21.5" 5ms (Analog+DVI) Full HD IPS Led Fiyatı

Tepkime süresi 5ms. Yani Gray to Gray tepkime süresi 5ms. Hayır IPS olması problem yaratmaz ben bu monitörle Team Fortress ve Left 4 Dead 2 oynadım, problem yaşamadım. Alabilirsin yani.

Mesaj sayınıza ve tecrübenize güvenerek alacağım umarım sorun çıkarmaz. Teşekkürler.:)

@Tuna Yücer pardon tekrar rahatsız edeceğim ama, acaba hiç ghosting olayını yaşadınız mı? Kusura bakmayın kafanızı şişirdim ama :kararsız:

@Tuna Yücer pardon tekrar rahatsız edeceğim ama, acaba hiç ghosting olayını yaşadınız mı? Kusura bakmayın kafanızı şişirdim ama :kararsız:
Sorun değil :)

Ghosting olayı ne bilmiyorum, yani pek dikkat etmedim o kadar ince ayrıntılara. Zaten Recep Baltaş ve Ali Güngör gibi profesyonel bir biçimde inceleme yapmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun değil :)

Ghosting olayı ne bilmiyorum, yani pek dikkat etmedim o kadar ince ayrıntılara. Zaten Recep Baltaş ve Ali Güngör gibi profesyonel bie biçimde inceleme yapmıyorum.
Merhaba monitörü önerir misiniz? Göz ağrıtma gibi sorunları var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı