Philips 242E1GAJ için gereken ayar var mıdır?

Makaleler
42
Philips hem beğendiğim bir marka hem de fiyatı oldukça uygun geldi. Malum Amazon garantisi de var. @SkyRose önerisiyle siparişimi verdim. Mevcut monitörümü HDMI ile kullanıyorum buna ise DP kablosu takmayı planlıyorum (içinden ikisi de çıkıyormuş). Kullananlardan @towboatery vardı sanırım.
Yapmam gereken herhangi bir ayar var mıdır, malum kart AMD olunca FreeSync için ek bir şey yapmak gerekiyor mu veya 144Hz aktifleştirmek için vb. tavsiyelere açığım teslim edilmeden hazırlıklı olalım.

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Philips monitörlerde genelde FreeSync ayarı olmaz (Bunda da öyle sanırsam), varsayılan olarak açık olur. Haberiniz olsun, menüde göremezseniz aramayın.

Menüden sRGB modunu açarak canlı ve parlak bir ayar elde edebilirsiniz. Hazır ayar olarak.

Smart Response'u Fast veya Faster olarak ayarlayıp daha az ghosting alabilirsiniz. Fastest'da "Immersive ghosting" denilen olay olabiliyor.

+ Olarak MPRT adlı ayar ile de Ghosting'i azaltabilirsiniz.

Son düzenleme:
Philips monitörlerde genelde FreeSync ayarı olmaz (Bunda da öyle sanırsam), varsayılan olarak açık olur. Haberiniz olsun, menüde göremezseniz aramayın.

Menüden sRGB modunu açarak canlı ve parlak bir ayar elde edebilirsiniz. Hazır ayar olarak.

Smart Response'u Fast veya Faster olarak ayarlayıp daha az ghosting alabilirsiniz. Fastest'da "Immersive ghosting" denilen olay olabiliyor.

Radeon Software'dan bu ayarı açmak gerekecek sanırım, mevcut olan desteklemediği için açılamıyordu.

Screenshot_3.png

Hocam ben de o monitörü kullanıyorum ancak ghosting default olarak çok üst düzey. @SkyRose hocamın dediği ayarları yapmanız gerek. Şahsen ben iade edip farklı bir monitöre geçiş yapacağım.

Tamamdır. Bir bakarım olmadı yaparım iadesini, gerçi ghosting nedir onu da tam bilmiyorum bugüne kadar monitörlerde hiç denk gelmedim.

Tamamdır. Bir bakarım olmadı yaparım iadesini, gerçi ghosting nedir onu da tam bilmiyorum bugüne kadar monitörlerde hiç denk gelmedim.

images.jpg

Hareketli bir cimi arkasından ufak bir gölge takip ediyor.

Bahsettiğim "Immersive ghosting" de bu ayrıca;
ctyBySc.jpg

Dosya Ekleri

• 7APl86v.jpg
    7APl86v.jpg
    266 KB · Görüntüleme: 120
Şöyle söyleyeyim. Özellikle siyahlarda karşılaşacaksınız. Technopat kullanıcılarından siyah yoğunlukta profil resimlerine denk gelmek "kanser", baş ağrısı çekiyorum. Oyunlarda ise görüntülerin arkadan uzadığını göreceksiniz. Evet, dikkat etmeseniz dahi görülüyor.

Şöyle söyleyeyim. Özellikle siyahlarda karşılaşacaksınız. Technopat kullanıcılarından siyah yoğunlukta profil resimlerine denk gelmek "kanser", baş ağrısı çekiyorum. Oyunlarda ise görüntülerin arkadan uzadığını göreceksiniz. Evet, dikkat etmeseniz dahi görülüyor.

Olmadı iade eder şunu alırım incelemelerine falan baktım monitör güzel ama dış malzemesinde adi plastik kullanılmış gibi duruyor. Biraz fazla kurcalasan ayak kısmını ve yükseklik ayarı yapılan yerleri kırılacak, çatlayacak gibi.

Olmadı iade ederim.

Umarım sipariş ettiğiniz monitörden memnun kalırsınız. Ayarlar ile bir yere kadar düzeliyor dediğim gibi. Ancak ben onun için parlaklık ve "Sync" uyumu kaybetmek istemiyorum. Mesajınızın kalanına gelecek olursak;

... şunu alırım incelemelerine falan baktım monitör güzel ama dış malzemesinde adi plastik kullanılmış gibi duruyor. Biraz fazla kurcalasan ayak kısmını ve yükseklik ayarı yapılan yerleri kırılacak, çatlayacak gibi.

Hocam orası biraz öyle gibi fakat kalite olarak iyi olduğunu düşünüyorum. Epey sitesinin puanlandırmaları genelde hoşuma gider. Atacağım linkten bakarsanız o monitörün fiyatına göre iyi bir performansı olduğu görülüyor. Sizin ekran kartınıza gerekmiyor fakat genel olarak söylersek yanında DP kablo da çıkacaktır diye düşünüyorum tam emin olmamakla beraber ASUS yolluyordu sanki hepsinde.

Kendim de arayış içerisindeyim. Şu sıralar çok önerilen bu monitörün önümüzdeki hafta indirime gireceğini düşünüyorum. Bu da aynı şekilde DP kablo ile gelecektir.

Şu sıralar İtopya'da olan monitör indirimlerini zaten biliyorsunuzdur. Oradan da birkaç seçenek yok değil bu fiyat bandında.

XG2405 ergonomik ve güzel bir monitör. 1600 TL
G241 güzel ancak şans işi. 1500 TL
C24G2AE nedense içime sinmiyor ama özellikleri güzel. 1500 TL

Konuyu takipteyim, sonucu merakla bekliyorum.

Umarım sipariş ettiğiniz monitörden memnun kalırsınız. Ayarlar ile bir yere kadar düzeliyor dediğim gibi. Ancak ben onun için parlaklık ve "Sync" uyumu kaybetmek istemiyorum. Mesajınızın kalanına gelecek olursak;

Hocam orası biraz öyle gibi fakat kalite olarak iyi olduğunu düşünüyorum. Epey sitesinin puanlandırmaları genelde hoşuma gider. Atacağım linkten bakarsanız o monitörün fiyatına göre iyi bir performansı olduğu görülüyor. Sizin ekran kartınıza gerekmiyor fakat genel olarak söylersek yanında DP kablo da çıkacaktır diye düşünüyorum tam emin olmamakla beraber ASUS yolluyordu sanki hepsinde.

Kendim de arayış içerisindeyim. Şu sıralar çok önerilen bu monitörün önümüzdeki hafta indirime gireceğini düşünüyorum. Bu da aynı şekilde DP kablo ile gelecektir.

Şu sıralar İtopya'da olan monitör indirimlerini zaten biliyorsunuzdur. Oradan da birkaç seçenek yok değil bu fiyat bandında.

XG2405 ergonomik ve güzel bir monitör. 1600 TL.
G241 güzel ancak şans işi. 1500 TL.
C24G2AE nedense içime sinmiyor ama özellikleri güzel. 1500 TL.

Konuyu takipteyim, sonucu merakla bekliyorum.

Hocam bende MSI konusunda kararımı verdim sanırım. Sadece şimdi mi alsam yoksa cuma indirimlerini beklesem mi diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı