Philips 242E1GAJ için gereken ayar var mıdır?

QLED'se hemen alıyorum.

1606294175129.png

Tabi aynı şey mi bilmiyorum ama burada LCD yazıyor.

Değildir ya, değildir değildir. Olamaz.

İnsanlar bir monitörde tam olarak ne arıyor bilmiyor ama tek yaptığım şey 144Hz aktif etmekle sRGB açmaktı. Sonra sırasıyla RDR2, Horizon Zero Dawn ve Shadow of The Tomb Raider'a girdim renklere ve görüntüye bayıldım. Ghosting olayı da tabir edildiği gibi gelmedi gözüme. Görüntü kalitesi sRGB ile muhteşem ve çok canlı.

QLED'se hemen alıyorum.

Eki Görüntüle 750155

Ben de sanmıyorum ama habere ve renk gamutarına göre de öyle olması imkansız değil.

Biraz araştırıp dönüş yaparım. Ben de merak ediyorum, benim monitör de E serisinden :)

Bu arada attığınız resimdeki şeyler QLED ile çelişmemekte. Bkz;
QLED'se hemen alıyorum.

Eki Görüntüle 750155

Değil galiba. QLED olanlara yazmışlar çünkü.

Ama hemen hemen Quantum Dot kadar yüksek renk gamı sunabiliyor gibi duruyor. Tabii QLED'İn birkaç avantajı daha var.

Son düzenleme:
Bir de bir keresinde bilgisayarı açarken ''30 dakikadan fazla aynı görüntünün kalması kalıcı hasar oluşturabilir'' gibi bir uyarı geldi tam okuyamadım o yüzden yanlış yazmış olabilirim bir daha çıkmadı ama yine de monitörü açık bırakmıyorum.
VA ve İPS panellerde sistem boştayken hareketli bir ekran koruyucusu kullanın veya monitörü kapatın.

İnsanlar bir monitörde tam olarak ne arıyor bilmiyor ama tek yaptığım şey 144Hz aktif etmekle srgb açmaktı. Sonra sırasıyla RDR2, Horizon Zero Dawn ve Shadow of the Tomb Raider'a girdim renklere ve görüntüye bayıldım. Ghosting olayı da tabir edildiği gibi gelmedi gözüme. Görüntü kalitesi srgb ile muhteşem ve çok canlı.

Merhaba 144 Hz bu monitöre nasil aktif edebilirim?

Merhaba 144 Hz bu monitöre nasil aktif edebilirim?

Masaüstünde sağ tık - Görüntü Ayarları - Gelişmiş Görüntü Ayarları (en altta) - Ekran 1 için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri - Monitör - 144 Hertz - Uygula. Bu kadar.

Konunun başında amazon'un garantisinden bahsettiğiniz için incehesap.com'dan almak yerine amazondan sipariş ettim. Elime ulaşınca tecrübelerimi burada paylaşırım. Amazonun müşteri memnuniyetini çok duydum, bu ilk alışverişim oldu. Beklentim ölü piksel çıktığı zaman iade sürecinde sorun yaşamamak (incehesap.com'da zor ve uzun süreçler yaşayanlar olmuş) fakat aklıma takılan teknoraks diye Gaziantep merkezli bir yerel satıcı olması. Satıcının amazonun kendisi olmasından çok farkı olur mu? Puanı ve yorumları oldukça kötü. @kino

Yeni konular

Geri
Yukarı