Philips 243V7QDAB/00 IPS vs 241E1SCA/01 VA monitör

strigoi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Universitetet i Agder
Bu iki monitörden birini almayı planlıyorum.

Philips 241E1SCA/01 23.6" 4ms 75Hz Full HD Mat Curved 3W Hoparlör W-Led Monitör - incehesap.com
Bu monitör 75 Hz ve daha hoş gözüküyor ve VA panel olduğu yazıyor.
Philips 243V7QDAB/00 Full HD IPS Monitör - incehesap.com
Bu monitör ise 60 Hz ve IPS panele sahip.

RX 570 kullanıyorum, benim için Hz değerinin çok bir önemi yok. 75 Hz bir monitörün 60 Hz bir monitöre göre büyük bir farkı olacağını düşünmüyorum. Bu yüzden renklere daha çok önem veriyorum. VA ve IPS panelin arasında büyük bir fark var mı bilemedim o yüzden bir konu açmak istedim. Hangisi daha iyi, cevaplarsanız sevinirim. Son olarak, Online oyunlar neredeyse hiç oynamıyorum. Genellikle hikayeli oyunları oynuyorum. Bu yüzden ms değeri de çok önemli değil benim için.

Son düzenleyen: Moderatör:
1610186046543.png

Aşırı bir fark yok ama IPS daha canlı.

Renklere önem veriyorsanız tavsiyem, kullanıyorum:

Teşekkürler hocam. Fiyatı da iyiymiş. Bir arkadaş daha önermişti bu monitörü. Ölü piksel hiç çıktı mı? Ölü piksel çıkmasından korkuyorum. HepsiBurada, ölü piksel çıkarsa iade işlerinde güçlük çıkarır mı @Lee Yubin ?
"Bu yüzden renklere daha çok önem veriyorum"

O zaman IPS monitör almanı tavsiye ederim.
Teşekkür ederim, dediğiniz gibi IPS panel almak daha mantıklı o zaman.
75 Hz, IPS.
Teşekkür ederim tavsiye için. Ölü piksel çıkarsa iade işlerinde zorluk çıkarırlar mı @Jukac ?
Eki Görüntüle 825697

Aşırı bir fark yok ama IPS daha canlı.
Teşekkürler. Evet, fazla bir fark yok fakat renklerin daha canlı olmasını seviyorum.

Ben de tam bunu önerecektim ama Gaqew zaten önermiş, neden bu derseniz:

2 yıl sonra çıkmış daha yeni bir model.
Disport girişi mevcut, yani DP bağlantı ile daha verimli bir görüntü sağlar.
Adaptive Sync teknolojisine sahip.

Kaynak:

HepsiBurada, ölü piksel çıkarsa iade işlerinde güçlük çıkarır mı

Sosyalde bir konu vardı markaların ölü piksel durumunda garantisi oluyor mu, oluyorsa nasıl oluyor diye. Bende çıkmadı, eğer sizde ölü piksel çıkarsa ve ölü pikselde değişim yapmıyorlarsa 14 günlük iade hakkınızda iade edersiniz.
2 yıl sonra çıkmış daha yeni bir model.

Bunun renk gamı ne acaba?

Geri
Yukarı