Philips 27M1F5500P/00 monitör nasıldır?

2K çözünürlükte 240 Hz veriyor. sRGB, NTSC, Adobe hepsi var ve yüksek değerler. Yok yok kısaca. Peki alınır mı? Emin değilim. 1-2 ay önce monitör stoku yokken bu monitörün 165 Hz'lisini alanlar oldu memnun kalmadılar.
Düşük bütçede Philips monitörleri öneriyorum. Grafik tasarımcılar için iyi monitör üretiyorlar. Renkleri dolgun. Fakat oyunculuk sektörü için soru işaretliler.

2K çözünürlükte 240 Hz veriyor. sRGB, NTSC, Adobe hepsi var ve yüksek değerler. Yok yok kısaca. Peki alınır mı? Emin değilim. 1-2 ay önce monitör stoku yokken bu monitörün 165 Hz'lisini alanlar oldu memnun kalmadılar.
Düşük bütçede Philips monitörleri öneriyorum. Grafik tasarımcılar için iyi monitör üretiyorlar. Renkleri dolgun. Fakat oyunculuk sektörü için soru işaretliler.
Sebepsiz de olsa, âdet olduğu üzere yılbaşından sonra her şeye kallavi zamlar gelir diye şu son 12 günde monitör almayı düşünüyorum; artık ne bulursam. Sizce haksız mıyım yoksa stoklara yeni monitör gelmesini bekleyeyim mi?

Sebepsiz de olsa, âdet olduğu üzere yılbaşından sonra her şeye kallavi zamlar gelir diye şu son 12 günde monitör almayı düşünüyorum; artık ne bulursam. Sizce haksız mıyım yoksa stoklara yeni monitör gelmesini bekleyeyim mi?

Normalde 2K'da net önerim Dell S2721DGFA 27 bu monitördür. Stok geçen geldi fakat çok az geldi. Alanlar şanslıydı. Fakat zamlı geldi. 7.400 küsurdü.
Bu bütçelerde monitörler ve markalar belli. Philips dediğim gibi Gaming sektöründe özellikle Gaming monitör çerçevesi altında zayıf potada. Alınır ve denenir. Lafım yok.
Ya da çoğu kişinin aldığı ASUS'a yönelirsin veya ViewSonic.

Yalnız bu attığınız kavisli, yani VA panel. İlk mesajınızdaki IPS panel. (Kavisli IPS panel çıktıysa bilemem 😄)
VA panel önermiyorum, kendi sitesinseki IPS olan on numara. Zaten 6200 TL 240hz IPS panel olamaz.
@Saint Lucia hocam kavisli IPS panel olabilir mi?

Normalde 2K'da net önerim Dell S2721DGFA 27 bu monitördür. Stok geçen geldi fakat çok az geldi. Alanlar şanslıydı. Fakat zamlı geldi. 7.400 küsurdü.
Bu bütçelerde monitörler ve markalar belli. Philips dediğim gibi Gaming sektöründe özellikle Gaming monitör çerçevesi altında zayıf potada. Alınır ve denenir. Lafım yok.
Ya da çoğu kişinin aldığı ASUS'a yönelirsin veya ViewSonic.
Hocam LG de var. 😔

Yalnız bu attığınız kavisli, yani VA panel. İlk mesajınızdaki IPS panel. (Kavisli IPS panel çıktıysa bilemem 😄)
VA panel önermiyorum, kendi sitesinseki IPS olan on numara. Zaten 6200 TL 240Hz IPS panel olamaz.

Hocam LG de var. 😔

Kavisli IPS monitör var. Fiyatlarını burada konuşmaya gerek yok.
Bak sen seversin. LG monitör. 😅

VA panel önermiyorum, kendi sitesinseki IPS olan on numara. Zaten 6200 TL 240Hz IPS panel olamaz.

Hocam LG de var. 😔

Evet, Hepsiburada'da yazanla Akakçe'de ve Philips'in sitesinde yazan özellikler farklı. Sanırım Philips 27M1F5500P/00 ile Philips 27M1F5500P farklı modeller. O paraya 240 Hz Nano IPS panel olamaz gerçekten de. Hepsiburada'daki modelde tepki süresi de bir yerde 1ms bir yerde 4ms yazıyor ve tazeleme oranı 240 değil 165 Hz. Panel çeşidi yazmıyor ama muhtemelen VA'dir.

Son düzenleme:
Kavisli IPS monitör var. Fiyatlarını burada konuşmaya gerek yok.
Bak sen seversin. LG monitör. 😅
Bir süre monitör defterini kapatıyorum. 😄
Screenshot_2022-12-20-17-10-00-130-edit_com.opera.browser.jpg

Hepsiburada'daki modelde tepki süresi de bir yerde 1ms bir yerde 4ms yazıyor
Biri MPRT değeri diğeri GtG değeri, normal değerler aslında. Ama bu model bazında VA panel için pahalı bir model.

Geri
Yukarı