Philips Android TV YouTube videolar 4K izlenmiyor

Mag53

Zeptopat
Daha fazla  
Philips 49pus Android TV mi yaklaşık 4 yıldır kullanıyoruz ve ilk zamanlarda youtubada sıkıntısız 4K videolar açıyordu. Fakat nedendir bilmiyorum son 1 yıldır falan videolarda çözünürlük ayarlarında bazen 480p de bazen de 720P'den yüksek ayar görünmüyor. İnternetim 75 Mbps. 100 de 1 ihtimal bazen bütün ayarlar gözüküyor. Aynı videoyu eskiden sıkıntısız izliyordum halbuki 4K. Telefondan ve laptoptan aynı videoları 4K açabiliyorum ama TV de görünmüyor. Kaç kere fabrika ayarlarına döndürdüm olmadı. Uygulamanın güncelleştirmeleri kaldırdım olmadı. YouTube vanced yükledim bazen 4K da açabildim ama takıldı ekran bozulur gibi oldu, değişik değişik hatalar çıkıyor karşıma izlenmiyor adamakıllı. Ne yapabilirimde eskisi gibi sıkıntısız izleyebilirim?

Dosya Ekleri

• IMG_20220312_011925.jpg
    IMG_20220312_011925.jpg
    36,1 KB · Görüntüleme: 48
  • Screenshot_2022-03-12-01-19-12-976_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_2022-03-12-01-19-12-976_com.google.android.youtube.jpg
    41,7 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20220312_011646.jpg
    IMG_20220312_011646.jpg
    32 KB · Görüntüleme: 39
Philips 49pus Android TV mi yaklaşık 4 yıldır kullanıyoruz ve ilk zamanlarda youtubada sıkıntısız 4K videolar açıyordu. Fakat nedendir bilmiyorum son 1 yıldır falan videolarda çözünürlük ayarlarında bazen 480p de bazen de 720P'den yüksek ayar görünmüyor. İnternetim 75 Mbps. 100 de 1 ihtimal bazen bütün ayarlar gözüküyor. Aynı videoyu eskiden sıkıntısız izliyordum halbuki 4K. Telefondan ve laptoptan aynı videoları 4K açabiliyorum ama TV de görünmüyor. Kaç kere fabrika ayarlarına döndürdüm olmadı. Uygulamanın güncelleştirmeleri kaldırdım olmadı. YouTube vanced yükledim bazen 4K da açabildim ama takıldı ekran bozulur gibi oldu, değişik değişik hatalar çıkıyor karşıma izlenmiyor adamakıllı. Ne yapabilirimde eskisi gibi sıkıntısız izleyebilirim?

YouTube'yi açtığın anda uygulama o anki hıza göre çözünürlük seçenekleri belirliyor.
Modem TV'ye yakın ise kablolu bağlantı yaparak dene muhtemelen olacaktır.

Modem TV ile bitişik nerdeyse .Hep yan yanalar 4 yıldır. İlk başlarda bu sorun hiç yoktu sonradan baş gösterdi. Şuan dediğiniz gibi kablo taktım denedim sorun hala devam ediyor
YouTube'yi açtığın anda uygulama o anki hıza göre çözünürlük seçenekleri belirliyor.
Modem TV'ye yakın ise kablolu bağlantı yaparak dene muhtemelen olacaktır.
Tarayıcıdan deneyebilirsiniz.
Denedim ama sağlıklı bir çözüm olmadı . Donarak oynatıyor videoları ve uygulama kadar kullanışlı değilller

Son düzenleme:
Aynı problem bende de var arkadaşlar. İnternetim 100Mbit ve TV'ye kablo ile bağlı. Youtube videosunu 2k ya çektiğimde sıkıntısız oynatıyor ancak 4k da sürekli takılıyor sanki TV 4K videoyu işleyemiyor gibi. Netflix veya Prime videoda 4K filmleri çok rahat oynatıyor bu arada.

Geri
Yukarı